.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Rodzina

wstęp | rodzice | rodzeństwo | ojczymowie | dalsza rodzina | kuzyni | żona | zakończenie

Silne powiązania Tupaca z własną rodziną najlepiej chyba oddaje list napisany przez niego podczas pobytu w więzieniu. Tupac snuje w nim plany założenia rodzinnej restauracji. Widać wyraźnie, że w rozumieniu Tupaca rodzina stanowiła jedną całość, każdy jej członek miał określone zdania w stosunku do reszty. „Jeśli mówisz, że jesteśmy kuzynami, to nimi jesteśmy - żadnego pieprzenia (...) Nie możemy mieć przed sobą sekretów. Wszyscy powinni czuć się odpowiedzialni na pierwszym miejscu przed rodziną, a dopiero na drugim miejscu powinna być odpowiedzialność osobista. Mamy tylko siebie”- Tupac.

Tupac posunął się nawet do mianowania rady starszych (Tom, Jean, Afeni, Helena oraz Ignae), która to miała być jego życiowym przewodnikiem. W skład rady honorowej mieli wchodzić: Louisa, Yas i rodzina Motawa. Katari, Malcolm, Zayd, Mootaw, Kenny, G i Scott zostali mianowani żołnierzami. Tupac pomyślał także o najmłodszych wyznaczając Mailinga, Jamala, Sekyiwę, Dinę, Shonę, Nelsona, Mutulu, Mopreme’a i Geronimo na osoby odpowiedzialne za służenie radą i wsparciem młodzieży. „Starsi członkowie naszej rodziny muszą bardziej interesować się naszymi problemami i powinni nam doradzać, jak obrać lepszą drogę. Nigdy więcej tego gettowskiego gówna, przenieśmy to na wyższy poziom”- Tupac. Całość listu dostępna tu: (wstawić link do listu)

Członkowie Outlawz w wywiadach zawsze podkreślają, że Tupac był dla nich jak brat albo ojciec. „Kiedy obracaliśmy się z Pakiem, on nie patrzył na nas jak na zespół, ale jak na rodzinę. Był dla nas ojcem, bratem i matką równocześnie. Pac powiedziałby: To jest to co mamy do zrobienia, człowieku. Musimy pozyskać kogoś z poza ekipy, jako prawnika. Gdy będziemy mieli dzieci, będziemy odkładać na collage. Nasze stosunki to było coś więcej niż tylko rap. Mówił nam o inwestycjach, jak utrzymać rodzinę mocną''- Napoleon. Rodzice Napoleona zostali zamordowani gdy ten miał 3-4 lata. Od tego momentu wychowywała go babcia. ''Nie patrzę na to w ten sposób, jakbym kogoś stracił. Jedyne co mnie wkurzyło to fakt, że miałem wielu wujków, którzy nigdy nie byli przy mnie, jak ojciec. Nigdy nie miałem prawdziwego ojca, dopóki nie spotkałem Paca''- Napoleon.

To właśnie najbliżsi członkowie rodziny Tupaca mieli największy wpływ na kształtowanie się jego osobowości. Tupac doskonale rozumiał czym jest rodzina. Zdawał sobie sprawę z jej wartości. Czerpał z wiedzy i doświadczenia swoich starszych krewnych. Niezależnie od więzów krwi, bliscy Tupaca tworzyli jedność wzajemnie sobie pomagając i troszcząc się o siebie. Tupac nigdy o tym nie zapomniał. Po tym jak odniósł sukces, mógł im to wynagrodzić. Wziął pod opiekę wszystkich tych, którzy w jakiś sposób mu pomogli.

Opracowanie materiału: Radosław Jabłoński (Bosco) bosco86@vp.pl
Pomoc: Piotr Studziński p.studzinski@op.pl , Paweł_Ł (TMPerformedby) tmperformedby@op.pl
Tłumaczenie fragmentów wywiadów oraz tekstów piosenek: Piotr Studziński

Źródła:
- „Back In The Day - My life and times with Tupac Shakur” autorstwa Darrina Bastfielda, tłumaczenie: Piotr Studziński
- „Życie i śmierć Tupaka Shakura”- Cathy Scott
- „Tupac: Resurrection”
- „Thug Angel”
- www.hitemup.com/
-
www.thuglifearmy.com/
-
www.poznaj-tupaca.prv.pl/

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...