.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Rodzina

wstęp | rodzice | rodzeństwo | ojczymowie | dalsza rodzina | kuzyni | żona | zakończenie

Keisha Morris

Keisha Morris urodziła się w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku. Posiada tytuł licencjata Prawa Kryminalnego, który zdobyła w John Jay College. Ma także tytuł magistra w nauczaniu. Keisha spotkała Tupaca po raz pierwszy na imprezie w 1994 roku. On był już znaną z telewizji gwiazdą, a ona studentką nie mającą pojęcia o jego świecie. Do ich kolejnego spotkania doszło miesiąc później w nowojorskim klubie ‘Tunnel’. Tupac podbiegł do Keishy by przypomnieć jej o ich wcześniejszym spotkaniu. Początkowo, kontrowersje dotyczące jego osoby, budziły w niej nieufność. Tupac słynął z wyjątkowego zamiłowania do kobiet. Najczęściej znajomości te kończyły się na jednej wspólnej nocy. Keisha od razu dała mu do zrozumienia, że nie będzie jedynie kolejną z jego kobiet. Cały wieczór spędzili na tańcu i rozmowie. Tupac dał jej swój numer telefonu. „Tupac czarował wszystkich. Pod tym względem jego zainteresowanie moją osobą w pewnym sensie mnie onieśmielało. Przyznam jednak szczerze, że każda kobieta pragnie mężczyzny z odrobiną twardziela w sobie, w tym więc momencie rozpoczęła się nasza znajomość”- Keisha.

Kilka dni później, Keisha gościła w domu Tupaca w Atlancie. Poznała prawie całą jego rodzinę wliczając w to jego matkę Afeni oraz siostrę Sekyiwę. Pomimo miło spędzonego wspólnie czasu, Keisha zastanawiała się nad sensem tego związku. Tupac przez cały czas pozostawał z nią w kontakcie. Gdy wrócił do Nowego Jorku, szybko zamieszkali razem. „Tupac uwielbiał gotować dla mnie; jego ulubionym posiłkiem był makaron z serem i do tego napój pomarańczowy 'Sunkist Orange Soda'. Nie lubił za to sprzątać i zmywać naczyń - 'jestem gwiazdą, nie muszę sprzątać', mawiał. Nie przeszkadzało mi to, bo zakochiwałam się w nim coraz bardziej. Tupac lubił życie w domu, a w tamtym okresie tylko pod tą postacią mógł korzystać z naszego związku. Mówił mi wtedy, że dotychczas miał tylko 4 prawdziwe dziewczyny, kochał naprawdę zaś tylko mnie. I że pewnego dnia zostanę jego żoną” - Keisha.

Po 3 miesiącach związku, Tupac poprosił Keishę o rękę. „Jednego dnia, zaraz po przyjściu wyciągnął w moją stronę ręce i zapytał, czy zauważyłam coś nowego. Odpowiedziałam: 'nie, czy zrobiłeś sobie manicure?'. A on pokazał mi swój nowy pierścień za 30000$. Zaśmiał się, bo tego nie zauważyłam. Powiedział, że da naszemu psu - Playa - to, co dla mnie kupił. Chwilę potem wyciągnął małe pudełko, włożył je mu psu do pyska i powiedział, że to pierścionek dla mnie. Potem poprosił mnie o rękę. Byłam zaskoczona, a gdy wzięłam pudełko od psa i otworzyłam je, zobaczyłam 7-karatowy platynowy pierścionek w kształcie korony. Nie miałam nawet szansy się zgodzić albo odmówić, bo Tupac stwierdził, że ślub będzie w moje urodziny w listopadzie. Poprosił mnie, abym nigdy nie sciągała tego pierścionka, gdyż to będzie koniec naszego związku. Zdążyłam tylko powiedzieć 'ok', a on wyszedł do studia” - Keisha.

Kariera Tupaca nabierała coraz większego tempa. Pochłaniały go sprawy zawodowe oraz problemy wynikające ze stylu życia, które wiódł. W związku Tupaca i Keishy zaczęły pojawiać się problemy. „W Nowym Jorku rozpoczął się proces o napastowanie seksulane, a Tupac kończył nagrywać 'Me Against The World' i pracował nad 'Bulletem'. Wyznał mi, że sprawy sądowe są dla niego ciężkim brzemieniem, jednak nasz związek rozwijał się dobrze. Aż do strzelaniny w Quad Studios. Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się o tym. Razem z Afeni wskoczyłyśmy do samochody i pojechałyśmy do szpitala. Gdy menedżer Tupaca powiedział mi o jego stanie, niemal zemdlałam. Życie nie było zagrożone, jednak musiał pozostać w szpitalu przez jakiś czas. Następnego dnia ogłoszono wyrok. Ponieważ część oskarżeń odrzucono, nie wiedzieliśmy dokładnie, jak to się skończy. Wyjaśnili nam to jego prawnicy. Tupac podszedł do tego z rezerwą i zapytał mnie, co o tym myślałam. To nie było łatwe także dla mnie. Musiałam zdecydować się, czy chcę z nim zostać, czy odejść. Nie jest łatwo podjąć decyzję w sytuacji, gdy w grę wchodzą uczucia i zależy ci na kimś. Serce kazało mi zostać - czułam, że Tupac mnie potrzebuje. Oczywiście przecież nie o tym marzyłam - planowaliśmy wesele, a nie jego pobyt w więzieniu. Jednak nie chciałam go opuszczać - kochałam go tak mocno, że postanowiłam go nie osądzać ani niczego nie zakładać. Czas miał pokazać, co z tego wyjdzie” - Keisha.

Keisha zauważyła zmiany w zachowaniu Tupaca. „W kontaktach z innymi, także ze mną, stawał się coraz bardziej oschły i nieuprzejmy. Aż do tego momentu nie miałam okazji poznać obydwu stron jego osobowości, mieszających się w codziennym życiu - krzyczał na mnie, aby za chwilę być moim najlepszym przyjacielem. Były dni, gdy przychodził do domu i nie odzywał się do mnie słowem. Na początku brałam to mocno do siebie i często płakałam, jednak rozmowy z Afeni i jej wsparcie pomogły mi - w końcu w tym okresie potrzebował mnie bardziej niż kiedykolwiek. Tupac zawsze mówił mi, żeby się nie poddawać” - Keisha.

Kiedy Tupac trafił do więzienia w Clinton, poprosił Keishę by ta poprowadziła interesy w jego imieniu. Uznał, że w tych okolicznościach najlepszym rozwiązaniem byłby ślub. Po 4 miesiącach wahania, Keisha ostatecznie zdecydowała się wyjść za Tupaca. „Karen Lee, bliska przyjaciółka i dziennikarka był niezwykle zdziwiona jego metamorfozą - Tupac zaczął mówić o dzieciach. Chłopiec miał nazywać się Michelangeo, dziewczynka - Star (w przeciwieństwie do pierwszego imienia, to mi się spodobało). Wspominał o przeniesieniu się do Arizony. Wcześniej mimo prób nie udało mi się zajść w ciążę - niewątpliwie wpływ na to miały ilości trawy wypalane przez Tupaca. On sam często snuł wizje naszej przyszłości. Z jednej strony chciał, abym uzyskała szacunek za bycie przy nim w tych chwilach, z drugiej - nie doceniał tego, co dla niego robiłam. Pamiętam, że jednego dnia poprosił mnie o zamówienie dla niego rozmowy telefonicznej ze sławną aktorką. Gdy podniosłam słuchawkę, aby sprawdzić, czy już skończyli, usłyszałam niedwuznaczną rozmowę. To mnie bardzo dotknęło - planował sobie coś z inną kobietą. Wielu twierdziło, że Tupac ożenił się ze mną dla wizyt małżeńskich. To nieprawda - nigdy nie uprawialiśmy seksu w więzieniu. Uważał, że to nie jest miejsce na intymne spotkania”- Keisha.

Po tym jak Tupac opuścił więzienie, doszło do separacji. Keisha nie potrafiła dłużej radzić sobie z tym stresem. Ostatecznie para podjęła decyzję o rozwodzie. „Teraz, gdy spoglądam na nasz związek z perspektywy czasu, nie uważam go za pomyłkę. Aż do dnia jego śmierci pozostaliśmy przyjaciółmi; ciągle spotykaliśmy się i rozmawialiśmy ze sobą. Tak, boli mnie czasami, że nie mogę już do niego zadzwonić i razem się powyłupiać. Jednak ten związek dał mi dojrzałość i pewność siebie. Tupac zawsze pozostanie częścią mojego serca i życia”- Keisha.

 

Następna strona >>>

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...