.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Procesy sądowe

wstęp | 1991-1992 | 1993 | 1994 | 1995-1996

     Tupac miał na koncie pobyt w więzieniu, zanim jeszcze przyszedł na świat. Jego matka – Afeni Shakur będąc w ciąży, przebywała w więzieniu, a Tupac urodził się w niedługi czas po jej uniewinnieniu. Już w łonie matki, Tupac znalazł się pod lufami policyjnej broni – gdy policja wdarła się do domu Afeni i wycelowała w jej głowę i brzuch swoje pistolety.
- Lokalne siły policji, F.B.I., a także wywiad tego kraju, wywierały przy pomocy sądów nacisk na wielu ludzi, od których Tupac się uczył – powiedział ojczym Tupaca, Mutulu Shakur. - Większość z jego wujków, jak również osób, które się nim opiekowały w czasie, gdy Afeni i ja nie mogliśmy tego robić, zostało aresztowanych, osadzonych w więzieniach lub zabitych - to była dla młodego Tupaca codzienność. Widział on na własne oczy, jak agenci F.B.I. obserwują jego dom i słyszał jak obrażają jego matkę.
     Czytając wypowiedzi ludzi, którzy znali Tupaca, gdy był on jeszcze nastolatkiem, nie sposób nie odnieść wrażenia, że kłopoty Shakura z prawem zaczęły się zadziwiająco późno. Tupac nienawidził policji i nie wahał się tego okazywać. Niektórzy twierdzą, że raper zmienił się w momencie, kiedy stał się sławny, ale obrażanie i prowokowanie policji czy bójki z innymi chłopakami, nie były zachowaniami, które pojawiły się dopiero po jego debiutanckim albumie w 1991 roku. Tupac od samego początku był mistrzem prowokacji, lubił takie wyzwania.
     Shakur przez całe życie zadawał się z członkami ulicznych gangów, praktycznie codziennie mając z nimi kontakt, z czego niejednokrotnie wynikały sytuacje grożące sankcjami karnymi. Gdy stał się sławny, w miarę upływu czasu z coraz większą intensywnością, media śledziły każdy jego krok, nakręcając jeszcze spiralę sensacji. Często też przebywał w towarzystwie ludzi, którzy gotowi byli sądownie domagać się kary za uczynione im krzywdy, w przeciwieństwie do ziomków z ulicy, którzy podobne spory rozwiązywali w inny sposób.
     „Mr. Troublesome” – tak Tupac nazwał siebie w jednym ze swoich tekstów i rzeczywiście, był osobą przyprawiającą niektórych o ból głowy – w przenośni i dosłownie... Faktem jest również to, że Tupac jako osoba odnosząca sukcesy zawodowe, stał się doskonałym obiektem, od którego można było „wyciągnąć” pieniądze.
Na kolejnych podstronach przeczytacie o kolizjach z prawem tego sławnego artysty, które zostały przedstawione w porządku chronologicznym. 

1991-1992 >>>

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...