.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Rodzina

wstęp | rodzice | rodzeństwo | ojczymowie | dalsza rodzina | kuzyni | żona | zakończenie

Yafeu ‘Kadafi’ Odinga (Fula)

Yafeu urodził się 9 października 1977 roku w Irvington, w stanie New Jersey. Podobnie jak w przypadku większości członków grupy Outlawz, dzieciństwo Kadafiego nie należało do najłatwiejszych. Gdy Yafeu miał 5 lat, jego ojciec musiał ukrywać się przed agentami federalnymi. Jego matka- Yaasmyn Fula (była członkini Czarnych Panter), była najlepszą przyjaciółką Afeni Shakur. Dzięki temu, Tupac i Kadafi znali się od najmłodszych lat.

Yafeu był trzecim raperem z oryginalnego składu Outlawz. Przygodę z rapem rozpoczął w wieku 16 lat. Wchodził w skład grup The Plague oraz Dramacydal. Podczas występów z ta drugą otrzymał pseudonim „Yak”. W Outlawz występował jako Kadafi. „Khadafi
[1] to kolejne imię, które wybrał Pac, wydaje mi się, że to cechy wyglądu zewnętrznego każdego z nas, spowodowały, że Pac nadał nam te imiona. W przypadku Khadafiego chodziło o głowę, jego włosy były poburzone i pokręcone. Przyjęliśmy te imiona, bo należały do ludzi, którzy byli wrogami Stanów Zjednoczonych”- E.D.I. Wielu ludzi uważa, że wśród Outlawz, to właśnie Kadafi miał największy talent do pisania tekstów.

10 grudnia 1996 roku, po wizycie u swojej dziewczyny w East Orange w stanie New Jersey, Kadafi został zastrzelony w Irvington. Policja znalazła go o 3:48 nad ranem na trzecim piętrze bloku mieszkalnego przy Mechanic Street. Został zabrany do University Hospital gdzie zmarł. Miał tylko 19 lat. Opinia publiczna nie wiedziała kto stał za tym morderstwem aż do września 2000 roku. W wywiadzie dla magazynu „Source”, Napoleon (członek Outlawz) wyjawił, że za spust pociągnął jego kuzyn - Roddy. Roddy tłumaczył, że był to nieszczęśliwy wypadek. Rzekomo obaj byli tamtej nocy pod wpływem narkotyków. Pili alkohol i bawili się bronią. W pewnym momencie Roddy niechcący nacisnął na spust i kula trafiła Kadafiego w głowę.
 

Katari ‘Kastro’ Cox

Katari Cox urodził się 30 grudnia 1976 roku w Nowym Jorku. Jego rodzicami są Gloria Shakur i Thomas Cox. Katari jest bliskim przyjacielem Malcolma „E.D.I.” Greenidge’a. Poznali się dzięki przyjaźni ich matek. Cox, EDI i ich rodziny przenieśli się do New Jersey gdzie poznali Yafeu Odingę (Fula). W 1992 roku utworzyli grupę. Kastro przybrał pseudonim K-Dog. Występowali jako Thoro Headz i Young Thugs. W momencie, w którym Tupac został gwiazdą, Kastro pojawił się na nagraniu „Flex” z singla „Holler If Ya Hear Me”, wydanego 4 lutego 1993 roku. W 1994 roku do grupy dołączył Mutah „Napoleon” Beale i odtąd występowali jako Dramacydal. Pojawili się na płycie Tupaca- Me Against The World wydanej 5 kwietnia 1995 roku.

W 1995 roku, Tupac, Bruce „Fatal” Washington, Kadafi, Kastro i Napoleon utworzyli grupę Outlaw Immortalz, którą później przemianowano na Outlawz. 13 lutego ukazał się pdwójny album Tupaca- „All Eyez On Me”. Kastro pojawił się gościnnie na nagraniach: Tradin’ War Stories, When We Ride i Thug Passion. Kastro otrzymał imię po kubańskim przywódcy, Fidelu Castro. ''Mam gdzieś Castro. Nigdy nic nie czytałem na jego temat. Widziałem go tylko w telewizji. Może jest dobry, może zły. Wiem, że Ameryka kreuje go na tego złego, ale Kuba twierdzi, że jest dobry. Nie sprawia mi to większej różnicy. Wielu ludzi mówi mi, że wyglądam na Kubańczyka''- Katari Cox.

5 listopada 1996 roku, ukazał się pośmiertny album Tupaca- The Don Killuminati: The 7 Day Theory. Kastro pojawił się w dwóch utworach: Hail Mary oraz Life Of an Outlaw.
W marcu 1997 roku, Kastro oraz reszta Outlawz (oprócz Fatala) wrócili do Kalifornii i podpisali kontrakt z Death Row Records choć Tupac rzekomo kilka razy mówił im by tego nie robili. 21 grudnia ukazał się debiutancki album Outlawz- Still I Rise. W 1999 roku, Kastro i reszta Outlawz poza Fatalem otworzyli Outlawz Recordz.
 

Kenny LeSane, Scott LeSane, Bill LeSane

Kenny LeSane- kuzyn Tupaca. Wychowywali się razem kiedy Tupac mieszkał w Nowym Jorku. „Wiele małych rzeczy, które robił, mają na mnie wpływ aż do dziś i to one powodują, że jestem tym, kim jestem. Kocham go za to. Jestem wdzięczny Bogu, jego mamie i tacie, mojej matce, a także całej naszej rodzinie, że sprawili, iż ktoś taki, jak Tupac pojawił się w moim życiu”- Kenny.

Scott LeSane- starszy kuzyn Tupaca. „(Tupac) był pełen miłości, był naszym przyjacielem, członkiem rodziny, kimś bardzo nam bliskim. Jego strata była dla nas druzgocąca i autentyczna”- Scott. Fragment książki „Back in The Day” przedstawiający nieco osobę Scotta oraz jego wpływ na młodego Tupaca:
„Kilka tygodni później kuzyn Tupaca, Scott przyjechał do Baltimore. Szukając nowej drogi życiowej, z dala od ciemnej strony życia w Nowym Jorku, rozważał zatrzymanie się tu na czas nieokreślony. Tupac zatroszczył się o niego i załatwił mu pracę w restauracji, gdzie tak jak my, miał się zajmować stołami. Scott był dużym, konkretnym (w znaczeniu muskularnym) chłopakiem, który był kilka lat starszy od nas (...) Tupac podziwiał swojego starszego kuzyna, dzięki któremu odkrył swoją aktorską pasję. To Scott ułatwił Tupacowi dostanie roli w produkcji pod tytułem ''Raisin In The Sun'', kiedy to byli dużo młodsi i mieszkali w Nowym Jorku. Te doświadczenie spowodowało, że Tupac był pewien jaką chce obrać ścieżkę kariery. To, że Scott uczęszczał do School for the Performing Arts w Nowym Jorku spowodowało, że Tupac wybrał podobną szkołę w Baltimore. Scott był zabawnym kolesiem, który często wykorzystywał w pracy swój talent dramatyczny, manifestując ot tak sobie niekończący się wachlarz - jak sądziłem - mikropostaci. Wydaje mi się, że to właśnie od niego Tupac zapożyczył ten nawyk spontanicznego wcielania się w różne postacie. Scott zawsze wykrzywiał swoją twarz robiąc różne, coraz to nowe miny, do tego dochodził określony sposób mówienia, cechy osobowościowe, chód, postawa, a wszystko po to, aby w przekonujący sposób przedstawić jakąś losowo wybraną postać. Każdy z tych wybuchów nowej osobowości następował w określonej sytuacji, która zawsze była w jakiś sposób do tej roli odpowiednia. Misją Scotta było wywołanie u wszystkich otaczających go ludzi śmiechu".

Bill LeSane- starszy kuzyn Tupaca. Wychowywali się razem kiedy Tupac mieszkał w Nowym Jorku. „Nie powiem, żeby miał jakąś aurę nad sobą, ale na pewno miał dar. Widać było, że go ma. Przyciągał ludzi, którzy walczyli o to, żeby z nim przebywać. Wszystkie dziewczyny z okolicy. Kobiety uwielbiały go już, gdy miał roczek. Dość oczywistym było, że ten chłopak będzie kimś wyjątkowym. To było oczywiste...”- Bill.

 

Następna strona >>>

Przypisy:
[1] Muammar al-Kadafi- libijski polityk, sprawujący władzę dyktatorską. Kadafi w 1970 zlikwidował w swoim kraju amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe, a w 1973 dokonał nacjonalizacji przemysłu naftowego należącego do zachodnich inwestorów. Kadafi prowadził bardzo aktywną politykę zagraniczną wymierzoną przeciwko wpływom USA.

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...