.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Ludzie filmu o Tupacu

P
rzy każdym z wywiadów wypisane są najważniejsze kwestie poruszane w czasie rozmowy. Pozwoli Wam to szybciej znaleźć to interesujący Was temat. Kliknięcie na pogrubiony tytuł wywiadu otwiera jego polską wersję.

Right On  - wywiad z Georgem Tamem

Dzień śmierci Tupaca / niebezpieczne przyjmowanie złego wizerunku / możliwe role Tupaca
 

XXL - Marlon Wayans wspomina swoją przyjaźń z Tupakiem (IX.2011)

zapoznanie na planie Juice / wspólne mieszkanie w naczepie na planie / kim według niego był Pac? / żarty na planie / "Palmolive Thug" i "Bandyta z Ulicy Sezamkowej" / nauka, którą wyniósł
 

XXL - Bookem Woodbine wspomina współpracę z Tupakiem (IX.2011)

praca na planie teledysku Ain't Mad At Cha / wspólne spędzanie czasu w naczepie / wspólne, zaginione zdjęcia / wyznanie Tupaca, ze chciał zakończyć konflikt z Mobb Deep / wydłużanie się daty premiery
 

2pac-forum.com - Stephen Ashley Blake (producent teledysków) (nowy)

Zdenerwowanie Tupaca po zakończeniu montażu klipu Brenda's Got a Baby / cenzurowanie scen z Holler If Ya Hear Me przez Interscope / usunięcie sceny z udziałem Janet Jackson / brak prawdziwej broni w teledysku / prawdziwy wystrzał na planie / kłótnia z Tupakiem na planie / kolejna kłótnia podczas nagrywania kwestii do intra /
 

Krótkie wypowiedzi reżyserów, aktorów i producentów filmowych na temat Tupaca

Ernest Dickerson (reżyser filmu Juice)

  • Myślę, że jest bardzo introspektywny. Na przykład, na planie "Juice", podczas przerw w kręceniu filmu, spędzał mnóstwo czasu sam, pisząc. Wie pan, on dużo rozmyśla. Zastanawia się, co naprawdę dzieje się na świecie, co dzieje się w okolicy i opowiada o tym w swojej muzyce. To co mnie w nim uderzyło, to jego nieustanne rozmyślanie. Jego umysł ciągle pracował,

John Singleton (reżyser filmu Poetic Justice)

  • Podczas kręcenia Poetic Justice Tupac na przemian akceptował i odrzucał moje podejście jako reżysera i doradcy. Taka była nasza codzienność. Sprzeczaliśmy się i godziliśmy. Tupac przemawiał z pozycji, której nie można w pełni zaakceptować, jeżeli się nie zrozumie patosu bycia czarnym, afrykańskim wygnańcem, pełnym siły, cierpienia i gniewu, pozbawionym jakiegokolwiek celu i kierunku ujścia dla tej energii, poza sztuką,

Tim Roth (grał razem z Tupaciem w flimie "Girdlock'd")

  • Był czarujący, błyskotliwy. Myślę, że był dobrym aktorem. Moje doświadczenia z nim - często śmialiśmy się razem. Oczywiście, czasami wściekaliśmy się na siebie, to normalne, ale też dobrze się bawiliśmy. W prasie pojawiło się mnóstwo artykułów, insynuacji, że zasłużył sobie na śmierć, ale ja patrzę na niego i myślę 'Kurcze, to świetny aktor'. Gdybym oglądał film nie grając w nim, pomyślałbym 'Chciałbym pracować z tym facetem'. No więc to jest tragedia. On ciągle pisał. Grał w filmie w dzień, a w nocy reżyserował wideoklipy, albo je produkował, albo nagrywał muzykę w studiu, a potem wchodził i pisał następne kawałki. Był bardzo płodny,

  • Pracował ciężej niż my wszyscy. Wieczorami reżyserował wideoklipy, potem szedł do studia i nagrywał do czwartej czy piątej rano. Potem oczywiście był bardzo zmęczony i spał kiedy tylko się dało, w czasie każdej przerwy. Ale był profesjonalistą,

  • Bardzo dużo mówił o umieraniu, bo wiedział, że to musi się stać. Wiedział, że nie dożyje starości. To co się stało nie powinno było się wydarzyć... On naprawdę chciał uciec od tego, czego się po nim spodziewano, od tego, jak go zaszufladkowano. Chciał pójść dalej i robić inne rzeczy. Dlatego właśnie nakręcił 'Gridlock`d'. To była część tej zmiany - to bardzo dorosłe uczucie, on naprawdę dorastał. Miał dość talentu, żeby tego dokonać, miał też na to dość siły i pieniędzy. Ale z drugiej strony, nie umiał trzymać języka za zębami. Rozmawialiśmy o tym, jak wyczerpujące jest odgrywanie roli twardego faceta, jakim musisz być na ulicy, potem przeczytałem wywiad z nim, w którym wypowiadał się o swoim życiu w bardzo dojrzały sposób, a potem kolejny wywiad, w którym się na kogoś wściekał. Tak jak u wszystkich, w jego osobowości walczyły dwa przeciwstawne element- jeden dziecinny, a drugi bardzo dojrzały. Tupac wiedział, że nie ma prostej drogi wyjścia z sytuacji w jakiej się wtedy znajdował.
     

wypowiedzi na temat Tupaca zaczerpnięte z różnych wywiadów
z ludźmi związanymi z filmem Gridlock'd


Tim Roth:

W zasadzie był jasną postacią w filmie. Solidny gość. Postać, którą grałem była wszędzie, a on był jakby moim tatą na filmie. Stale musiał mnie pilnować, bo zawsze pakowałem się w kłopoty, mówiąc złą rzecz w złym momencie.

Tak było na ekranie, a jak było w rzeczywistości?

Po raz pierwszy spotkałem Paca zanim jeszcze został obsadzony. Chciał grać rolę Spoona i powiedział do nich: '' jeśli ten gość nie widział żadnego z moich filmów, nie pozwólcie mu ich zobaczyć, jeśli nie słyszał mojej muzyki, nie pozwólcie, żeby jej słuchał i żeby oglądał moje teledyski. Pozwólcie mi się z nim spotkać takim, jakim jestem na prawdę, a nie jako osoba publiczna''. Dostał rolę no i poznałem tego gościa, który miał 25 lat i znał postać, którą miał grać. To był człowiek, który chciał zrobić wielki film. Po cichu wchodziłem się do jego naczepy w ciągu dnia, kiedy nikogo w pobliżu nie było. Odpoczywałem, pijąc piwo, on siedział tam i pisał. Miło było na to patrzeć. Pracował nad tym. Jego sukces to nie był przypadek. On był poetą. Niby był wielkim twardzielem, a ja nigdy w życiu nie widziałem kogoś, kto się tak bał. Kręciliśmy w bocznej uliczce scenę ukłucia nożem, a w koło biegały szczury. On był dosłownie przerażony. Cały czas podskakiwał krzycząc: ''Widziałeś to, to był szczur''. To było tak, jakby nagle stał się czterolatkiem, rozśmieszyło mnie to.

Czy związaliście się podczas filmu?

Tak, pracując z każdym aktorem, który gra z taką głębią, musisz się na prawdę szybko z nim związać. Choć często byłem wkurzony na niego, a on na mnie, to dowiedzieliśmy się o sobie bardzo wiele w krótkim czasie, tak jakbyśmy się znali od dawna.

Preston Holmes (producent, pracował z Pakiem przy filmach "Juice" i "Gridlock´d"): Duży uśmiech. Zawsze miał duży uśmiech. Kochał dzieci, moja córka była zawsze ze mną, a on znał ją od kiedy była jeszcze dzieckiem. Zaprosił mnie na przygotowania do nagrania swojego teledysku, który był czymś w rodzaju zjazdu raperów - każdy tam był. Moja córka i jej przyjaciółka spędziły cały dzień, żeby wyglądać atrakcyjnie, ubrały skąpe wdzianka, a ja nie chciałem pozwolić im na opuszczenie domu w czymś takim. Nie chciały słuchać, więc w końcu się poddałem. Dostaliśmy się na plan, Tupac raz na nie spojrzał i powiedział: ''Co robicie tak ubrane? Lepiej idźcie do domu i włóżcie coś na siebie''. I mówił to poważnie. Taki właśnie był.

Erica Huggins (producent): Byłam zaskoczona zdolnością Tupaca do przenoszenia na ekran jego naturalnego rytmu, który jest tak powszechny w jego piosenkach. Był poetą.

Damian Jones (producent): Początkowo każdy obawiał się Tupaca ze względu na jego reputację. On kochał ten film i pod koniec wszyscy pokochali jego.

Jasen Govine (strażnik szpitalny): Byłem zdenerwowany, bo to była moja pierwsza scena filmowa i to z Timem Rothem i Tupakiem. Gdy ją nagraliśmy, Tupac podszedł do mnie i powiedział: '"To było bardzo zabawne'' i uśmiechnął się. Zawszę będę pamiętał tę chwilę.

Howard Hesseman (niewidomy): ''Gridlock'd'' to tytuł, który odnosi się do sytuacji, w której nie ma wystarczająco miejsca i zbyt wielu ludzi o nie walczy. Wydaje się, że o to chodzi w śmierci Tupaca.

Bokeem Woodbine (Mud): Wydaje mi się, że w nadchodzących latach kino i muzyka wejdą w erę, gdzie duże znaczenie będą mieli ludzie renesansu. Tupac stoi dla mnie na czele tej grupy osób - ludzie później spojrzą wstecz i stwierdzą, że Tupac był prawdziwym renesansowym cudotwórcą.

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...