.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Oryginalne tracklisty

2Pacalypse Now  |  Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.  |  THUG LIFE vol.1
Me Against The World  |  All Eyez On Me
Makaveli

ME AGAINST THE WORLD

W czasie, gdy MATW wchodziło na półki sklepowe, Tupac odsiadywał już wyrok za napastowanie seksualne. Będąc w więzieniu, Shakur nie miał możliwości nagrania nowego materiału, pozostało mu zatem wydać to, co przygotował jeszcze przed tym, jak napadnięto go w Quad Studios. Jedynie intro zostało sporządzone ze świeżych doniesień medialnych oraz nazwy paru utworów doszlifowane.

Po wyjściu z więzienia, w wywiadzie dla KMEL z wiosny 1996 roku poruszył frustrującą go kwestię konieczności zmiany utworów, które ukazały się na tym krążku. Kluczową rolę w wypadku tej decyzji odegrał Biggie Smalls. "Posłuchaj jego "Party and Bullshit". Posłuchaj jego stylu. Zmienił się z bycia takim jakim był, w tego Big Poppa i to z mojego powodu. I miał mój album, "Me Against the World" był drugim (który przygotowałem). On miał ten pierwszy. Zmieniłem wszystko, ponieważ wyszedł "Ready to Die" i brzmiał jak mój album. Cały mój album dotyczył obcowania ze śmiercią, potem wyszedł "Ready to Die" i musiałem go zmienić." Niestety, dotychczas nikt nie przekazał informacji odnośnie tego, jakie utwory pierwotnie mogły znajdować się na albumie, który Pac planował wydać. Niektórzy mogą uznać to za kłamstwo Tupaca, który za wszelką cenę chciał oczernić Bigga. Czy rzeczywiście tak było?

Opierając się na faktach, można jednak wysnuć pewną teorię. Załóżmy, że Tupac mówił prawdę. W książce Tupac: Zmartwychwstanie został zamieszczony rękopis dotyczący zaliczek na poczet przyszłych albumów Tupaca w Death Row. W rękopisie tym, nazwa pierwszego albumu, który Tupac miał wydać po opuszczeniu więzienia brzmi "R U Still Down"... Jak się potem okazało (o czym w dalszej części) wydano inny album. Przesłuchując materiał, wydany przez Amaru/Death Row w 1997 roku pod takim samym tytułem, który to zawierał kawałki nagrane przed pójściem Paca do więzienia (a których część traktowała m.in. o śmierci), a które to kawałki Death Row za życia Tupaca z niewiadomych względów nie wydało (być może dlatego, że podobne wydał Biggie Smalls?), można odnieść wrażenie, że to one mogły tworzyć pierwotny album, który rzekomo "skopiował" BIG.

W internecie znaleźć można kilka z utworów w oryginalnych wersjach: Temptations, If I Die 2nite, It Ain't Easy, Lord Knows czy Dear Mama. Na szczególną uwagę zasługuje jednak So Many Tears w wersji oryginalnej z gościnnym udziałem Stretcha z Live Squad. Bardzo prawdopodobne jest, iż po napadzie w Nowym Yorku 2pac specjalnie usunął tą wersję na korzyść utworu nagranego solo.
 

Me Against The Word

Introduction
1. If I Die 2nite
2. Me Against The World
3. So Many Tearz
4. Temptation
5. Youngnigga
6. Heavy In The Game w/ Richie Rich
7. Lord Knowz
8. Dear Mama
9. It Aint Eazy
10. Can U Get Away
11. Old School
12. Phuck The World
13. Death Around The Corna
14. Outlaw featuring Dramacydal

 

All Eyez On Me >>>
 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 

 

 

 

  

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...