.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Oryginalne tracklisty

2Pacalypse Now  |  Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.  |  THUG LIFE vol.1
Me Against The World  |  All Eyez On Me
Makaveli

STRICTLY 4 MY N.I.G.G.A.Z…

Niestety, niewiele wiadomo na temat oryginalnej listy utworów na album Troublesome 21, bo tak miało się S4MN początkowo nazywać. Nazwa z pewnością kojarzona jest z utworem ze ścieżki dźwiękowej do filmu How To Be A Player i słusznie. 2Pac bardzo chciał wydać ten utwór, stąd znalazł się on także na liście do następnego albumu, pod szyldem Thug Life, ale o tym później.

W wywiadzie dla Right On z czerwca 1993 roku tak mówił o swoim albumie: "Firma fonograficzna ocenzurowała moją płytę. Miała być zatytułowana 'Troublesome 21', jednak Time Warner nie chciał, abym mówił to, czego nie można mówić. Ale i tak przekazuję to na moim ulicznym albumie, który nagrywam z moim ludźmi. Nosi on tytuł 'Thug Life'.

W internecie dostępny jest program The Box ze stacji MTV z udziałem 2Paca i Live Squad oraz innych ludzi powiązanych z nim w tamtych czasach. Tupac wspomina tam, iż jego płyta była zbyt ostra i Time Warner nie zgodziło się na jej wydanie. W tle programu usłyszeć można kawałek Flex, który ostatecznie znalazł swe miejsce na singlu I Get Around.

Ponadto w internecie znaleźć można wersję oryginalną utworu Holler If Ya Hear Me z gościnnym udziałem Live Squad oraz inne kawałki produkcji Deona „Big D” Evans, które mogły tworzyć oryginalną listę albumu Troublesome. Część z tych utworów mogła zostać użyta na R U Still Down oraz Loyal To The Game. Jeden z najsłynniejszych utworów Tupaca – Changes także pochodzi z tamtego okresu. Intro bądź outro albumu stanowić mógł Black Starry Night z krążka R U Still Down, można usłyszeć szeptanie „troublesome” powtarzające się przez cały czas trwania tematu muzycznego.

Utwory, które mogły tworzyć oryginalny album:

Let Them Thangs Go, When I Get Free, Open Fire, 16 On Death Row, Changes, Po Nigga Blues, Black Cotton, N.I.G.G.A., Ghetto Gospel, Crooked Nigga Too, Holler If Ya Hear Me.

THUG LIFE vol.1 >>>

 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...