.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Kalendarium

Autorem oryginalnej wersji jest Dante (strona 2pac4life). Witryna Poznaj Tupaca, jako jedyna wykorzystuje oryginalne materiały za zgodą autora. Kalendarium zostało uzupełnione o brakujące daty.

1971-1989 | 1990–1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996

1993 – Tupac nagrywa występ gościnny na teledysku MC Breeda, do ktorego zdjęcia kręcono w Andre Rison’s Country Club
2 lutego 1993 – Black Mafia Life – album zespołu Above the Law trafia do sprzedaży i po raz pierwszy w historii Ruthless Records, artysta z innej wytwórni występuje na ich nagraniu (był to 2Pac i Money B w kawałku „Call It What U Want”
7 lutego 1993 – Tupac pojawia się w programie Yo! MTV Raps
9 lutego 1993 – Restless Record wydaje Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z na winylu. Pierwszy nakład wyniósł około 10000 egzemplarzy
16 lutego 1993 – Striclty... zostaje wydane na płycie i kasecie
Luty 1993 – rodzice Quaida Walkera Teala wytaczają Tupacowi, Mopreme’owi oraz miastu Marin City proces o spowodowanie śmierci syna. Oczekują nieokreślonej sumy pieniędzy.
13 marca 1993 – Tupac wdaje się w Hollywood kłótnie z kierowcą limuzyny i zostaje aresztowany. Zarzuty zostały później oddalone.
5 kwietnia 1993 – 2Pac zostaje aresztowany w Lansing za usiłowanie pobicia innego rapera (Chauncey’a Wynna) kijem baseballowym podczas koncertu na Uniwersytecie Stanowym w Michigan.
28 czerwca 1993 – zostaje wydana ścieżka dźwiękowa do Poetic Justice
16 lipca 1993 – planowany czas wyświetlenia 142 odcinka z serii „A Different World” pt. „Homey Don’t Ya Know Me?” W odcinku występuje gościnnie 2Pac, jako Piccolo. Niestety, NBC wycofuje się z tego i w zamian puszcza powtórkę „Wings”
22 lipca 1993 – Tupac wraz z Johnem Singletonem pojawia się w programie „Rap City” telewizji BET
23 lipca 1993 – Premiera kinowa filmu „Poetic Justice”. Tupac, wraz z Janet Jackson, Lawrencem Fishburnem, Ice Cubem i jego rodziną oraz Angelą Basset uczestniczy w premierze. Wraz z Notoriousem BIG, Redmanem i Chuckiem D imprezuje i daje koncert w klubie Amazon w Nowym Jorku.
Lipiec 1993 – wywiad z Tupakiem promujący Poetic Justice
Lipiec 1993 – w programie MTV Jams Tupac wykonuje swoje przeboje „I Get Around” oraz „Keep Ya Head Up”
12 sierpnia 1993 – Tupac uczestniczy w zjeździe „Jack the Rapper” w Atlancie. W tym samym mieście, występuje w The Warehouse.
Wrzesień 1993 – Tupac kupuje w Atlancie dom. W tym samym miesiącu rozmawia z uczniami w szkole imienia Marcusa Garvey’a w South Central Los Angeles.
10 września 1993 – Tupac bierze udział w pierwszym dorocznym rozdaniu nagród Minority Motion Picture Awards (nagród przyznawanych dla reprezentantów mniejszości etnicznych/narodowych występujących w filmach)
19 września 1993 – Tupac nagrywa scenę wideo z E-40 i innymi raperami z Bay Area, która później pojawia się pod nazwą „Practice Lookin’ Hard”
18 październik 1993 – W Harlemie zaczynają się zdjęcia do „Above The Rim”
28 październik 1993 – Magazyn Rolling Stone publikuje wywiad z Tupakiem przeprowadzony przez Chucka Philipsa
31 października 1993 – Tupac występuje podczas koncertu „Clark Atlanta University homecoming celebration”. Później Tupac strzela w Atlancie do dwóch policjantów nie będących na służbie. Mark Whitwell, jeden z policjantów postrzelony przez Tupaca, wygłasza później oświadczenie.
Listopad 1993 – Tupac nagrywa na Manhattanie „Who Do You Luv”. Kawałek miał pierwotnie znaleźć się na demie Queen Pen, ale Tupac polubił do tak bardzo, że zatrzymał go dla siebie. Mieli tam rapować 2Pac, Stretch i Notorious B.I.G, ale ten ostatni nie był wystarczająco szybki w pisaniu i nie znalazł się na tej piosence. W tym samym miesiącu Tupac uczestniczy w zdjęciach do „Above The Rim”, które odbywają się w Nowym Jorku.
1 listopada 1993 – Tupacowi zostają przedstawione zarzuty w związku postrzeleniem dwóch policjantów w Atlancie.
5 listopada 1993 – 2Pac występuje w Octagon Club wspólnie z DJ Eddie F., Intro, YG’z, Adorem, Heavy D, The Boyz, Pete Rock i C.L. Smooth
14 listopada 1993 – Tupac spotyka się z 19-letnią kobietą, która później oskarży go o gwałt. Kobieta rzekomo uprawia z Tupakiem seks oralny na parkiecie nowojorskiego klubu Nell’s.
18 listopada 1993 – Tupac zostaje nominowany do nagrony NAACP a rolę w „Poetic Justice”. Wśród innych nominowanych są: Danny Glover, Denzel Washington, Laurence Fishburne i Sidney Poitier. Tego samego dnia Tupac rzekomo napastuje seksualnie 19-letnią kobietę. Shakur zostaje aresztowany. Raper miał tamtej nocy zaplanowany występ w klubie 88 w New Jersey, ale nie doszedł on do skutku w wyniku aresztowania.
20 listopada 1993 – Tupac wychodzi z więzienia za kaucja w wysokości 50000 dolarów.
23 listopada 1993 – Tupac twierdzi, że policja zniszczyła nagranie na taśmie, które oczyściłoby go ze wszystkich zarzutów.
24 listopada 1993 – Tupac i jego dwóch „przyjaciół” (Charles Fuller i Jacques Agnant) zostaje postawionych w stan oskarżenia.
26 listopada 1993 – Policja twierdzi, że posiada materiały wideo pokazujące, że Tupac uprawia seks z nieletnią i pijaną dziewczyną. Kobieta, Michelle Fuentes, która nieletnią nie była, wydała oświadczenie, w którym mówi, że Tupac traktował ją z szacunkiem.
1 grudnia 1993 – Tupac jest przesłuchiwany w Atlancie w związku z postrzeleniem dwóch policjantów. Tupac i Mark Whitwell – jeden z policjantów wysłuchują zarzutów o napaść przed sądem Fulton County Superior Court
Grudzień 1993 – Colombia Pictures zmusza Johna Singletona do wyrzucenia Tupaca z obsady filmu „Higher Learning”
8 grudnia 1993 – Tupac i jego ekipa zostają wyrzuceni z klubu ze striptizem - Club Nikki w Atlancie po tym, jak kolega Tupaca, Edwin Bradley zaczął obmacywać tancerkę. Po pościgu na dużej prędkości Bradley został aresztowany.
16 grudnia 1993 – Przesłuchanie w sprawie napaści seksualnej. Tupac utrzymuje swoją niewinność. Rzekoma ofiara utrzymuje, że Tupac i jego koledzy grozili jej śmiercią
21 grudnia 1993 – Kolejne przesłuchanie przed sądem w Nowym Jorku. Po przesłuchaniu z ironią życzy reporterom „Wesołych Świąt” i dziękuje mediom za zniszczenie wszystkiego, na co pracował przez całe dotychczasowe życie.
 

1994 >>>
 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...