.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Kalendarium

Autorem oryginalnej wersji jest Dante (strona 2pac4life). Witryna Poznaj Tupaca, jako jedyna wykorzystuje oryginalne materiały za zgodą autora. Kalendarium zostało uzupełnione o brakujące daty.

1971-1989 | 1990–1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996

1 stycznia 1996 – Teledysk do „California Love” ma premierę na MTV. 2Pac świętuje nadejście nowego roku m.in. z Stephenem Baldwinem.
4 stycznia 1996 – Tupac pierwotnie miał zagrać w „The Summit” w Houston, miał to być jeden z występów trasy koncertowej pamięci Eazy-E, jednakże koncert odwołano 31 grudnia 1995 roku. 2Pac gra tego dnia koncert, ku pamięci Eazy’ego, ale w The Gund w Cleveland. Wystąpili również DJ Quik, Lady of Rage, oraz Tha Dogg Pound. Na koncercie pojawia się Mike Tyson.
6 stycznia 1996 – 2Pac gra koncert w Superdome w Nowym Orleanie, jest to jeden z koncertów poświęconych pamięci Eazy’ego-E, a zarazem ostatni z trasy koncertowej, poświęconej właśnie Eazy’emu. Pozostałe koncerty odwołano.
20 stycznia 1996 – Shakur miał zagrać na Hawajach koncert z trasy poświęconej Eazy’emu, ale trasa została zakończona po koncercie w Nowym Orleanie.
22 stycznia 1996 – Na rozprawie sądowej w Los Angeles, sędzia wydaje nakaz aresztowania Shakura za nie wykonanie robót publicznych, które sąd mu nakazał odrobić jako karę za pobicie Allena Hughesa. Tupac wychodzi jednak na wolność natychmiast po opuszczeniu sali sądowej, po wpłaceniu kaucji w wysokości 52000 dolarów.
29 stycznia 1996 – 2Pac, Mc Hammer, oraz Snoop Doggy Dogg uczestniczą w uroczystości wręczenia 23-cich nagród American Music Awards.
Luty 96 – Tupac powiedział w wywiadzie dla Vibe, że spał z Faith Evans.
13 lutego 1996 – do sprzedaży trafia „All Eyez On Me”, stając się od razu ogromnym hitem.
17 lutego 1996 – 2Pac wykonuje “California Love”, “So Many Tears” oraz “I Ain’t Mad At Cha”, w programie Saturday Night Live.
22 lutego 1996 – Tupac trafia na przyjęcie w Monty’s w Westwood, z okazji uniewinnienia Snoop Doggy Dogga, z zarzutów o zabójstwo.
28 lutego 1996 – Tupac uczestniczy w rozdaniu nagród Grammy, w Shrine Auditorium w Los Angeles.
29 lutego 1996 – 2Pac udziela wywiadu dla MTV w Los Angeles.
Marzec 1996 – 2Pac nagrywa z Nutt-so „Ghetto Star” (pierwotnie utwór nazywał się „Burying One of Our Own”), oraz dwa inne utwory.
8 marca 1996 – Tupac i Snoop prowadzą odcinek programu MTV - Yo!
16 marca 1996 – Tupac najpierw pojawia się na konferencji prasowej przed walką: Mike Tyson vs. Frank Bruno, a następnie na widowni w Las Vegas. Po walce 2Pac i Suge Knight gratulują Tysonowi zwycięstwa.
22 marca 1996 – Dr Dre oficjalnie ogłasza swoje odejście z Death Row.
29 marca 1996 – 2Pac uczestniczy w 10-tym rozdaniu nagród Soul Train, w Shrine Auditorium w Los Angeles. Death Row wdaje się kłótnię z Bad Boy, w czasie trwania uroczystości. Wymienione zostają ostre słowa, rzekomo ktoś wyciągnął broń. Po imprezie 2Pac uczestniczy w „afterparty”, w Monty’s.
4 kwietnia 1996 – Shakur zostaje skazany na 120 dni więzienia za to, że nie spełnił warunku zwolnienia warunkowego – nie odpracował 15 dni w drogowej, za pobicie Allena Hughesa. Do dnia 7 czerwca 1996 roku nakazano mu stawić się przed sądem, jednak pozwolono mu pozostać na wolności do dnia apelacji.
9 kwietnia 1996 – 2Pac wraz ze Snoop’em nagrywają w Los Angeles teledysk do „2 Of Amerikaz Most Wanted”. Na planie udzielają wywiadu dla MTV.
19 kwietnia 1996 – Tupac udziela wywiadu Sway’owi z KMEL Westside Radio. Wywiad ten zostaje umieszczony później na albumie „In His Own Words”.
30 kwietnia 1996 – Urzędnicy Oakland cofają zezwolenie na koncert 2Pac’a, w ich mieście.
1 maja 1996 – Próba uniewinnienia Shakura w związku z napaścią seksualną nie udaje się.
4 maja 1996 – 2Pac gości w programie telewizji FOX Saturday Night Special. W duecie z Ice-T wykonują utwór Barbary Streisand „You Don't Bring Me Flowers”. Dodatkowo, 2Pac wykonuje zwrotkę ze swojego utworu „Only God Can Judge Me”. Program prowadzi Rosanne, a gośćmi są również The Fugees, The Verve Pipe oraz Rosie Perez.
6 maja 1996 – Tupac pojawia się w sądzie, aby ponieść konsekwencje za aresztowanie 29 kwietnia 1994 roku. Uznany zostaje za winnego, i obiecuje sędziemu, że zorganizuje koncert dobroczynny, dla upośledzonych dzieci, wraz ze Snoop Doggy Dogg, Tha Dogg Pound, Nate Dogg, Danny Boy i E-40. Datę ogłoszenia wyroku ustanowiono na 12 września 1996 roku.
Maj 1996 – 2Pac i Outlawz kręcą teledysk do „Hit Em Up”. Wydanie teledysku do „2 Of Amerikaz Most Wanted”
12 maja 1996 – Tupac, wraz ze swoja matka biorą udział w corocznym pikniku z okazji Dnia Matki, zorganizowanym przez Death Row. 2Pac wykonuje „Dear Mama”, myląc się we własnym tekście podczas jego wykonania.
Maj 1996 – 2Pac nagrywa wraz z Bootkamp Clique, na projekt „One Nation”. Członkowie Bootkamp spędzają z nim kilka dni, imprezując i bawiąc się pistoletami na wodę między sesjami nagraniowymi.
1 czerwca 1996 – Tupac rozwiązuje sprawę z kierowca limuzyny. Warunki porozumienia nie zostały wyjawione.
Czerwiec 1996 – W podziemnym przejściu w Los Angeles, podczas kręcenia „Gridlock’d”, spotyka Salli Richardson. Podczas kręcenia teledysku do „How Do u Want It?” udziela wywiadu w swojej przyczepie. Fragmenty tego wywiadu zostają wykorzystane na albumie „In His Own Words”. Wydane zostają teledyski do „How Do u Want It?”, i „Hit Em Up”.
4 czerwca 1996 – Wydany zostaje Maxi singiel „How Do U Want It?” Zawiera dłuższą wersję „California Love” i „Hit Em Up”.
10 czerwca 1996 – Tupac spędza czas na planie „Gridlock’d” i studiu nagraniowym z siostrzenicą Franka Alexandra - Lemika Early. Nagrywa „Why U Turn On Me” i „Untouchable” oraz kilka innych utworów.
26 czerwca 1996 – Zakończono zdjęcia do „Gridlock’d”.
28 czerwca 1996 – Tupac leci z Nowego Jorku do Milanu, we Włoszech.
29 czerwca 1996 – 2Pac przybywa do Milanu, aby uczestniczyć w pokazach mody. Zatrzymuje się w hotelu Principe di Savoia oraz udaje się, wraz z Kidadą Jones na pokaz Donatella Versace, na którym wykonuje „California Love”. Po pokazie 2Pac imprezuje w klubie Hollywood w Milanie, w którym wykonuje improwizowaną wersję utworu „How Do U Want It?”
30 czerwca 1996 – Rano Shakur uczestniczy w pokazie Gianfranco Ferre, a wieczorem w pokazie Valentino.
1 lipca 1996 – Tupac uczestniczy w kolejnych pokazach mody, przymiarkach i wywiadach.
2 lipca 1996 – Shakur uczestniczy w pokazach Romeo Gigli, oraz Dolce i Gabana. Wieczorem 2Pac uczestniczy w „afterparty” Dolce i Gabana.
3 lipca 1996 – Tupac jedzie do Florencji, aby uczestniczyć w pokazie Giorgio Armani. Spędza czas w hotelu Stazione Leopolds, kolejna noc spędzoną we Włoszech imprezuje, tym razem w hotelu Excelsior.
4 lipca 1996 – Tupac wraca do Los Angeles. Wieczorem, wraz z Outlawz i innymi członkami Death Row występują w klubie House Of Blues.
8 lipca 1996 – Nagrany zostaje, wraz z Outlawz, utwór „Lost Souls”.
1 sierpnia 1996 – Rozpoczęto zdjęcia do „Gang Related”.
15 sierpnia 1996 - 2Pac, Snoop Doggy Dogg, MC Hammer i Suge Knight, zjawiają się na wiecu Brotherhood Crusade, w Los Angeles.
30 sierpnia 1996 – Zakończono zdjęcia do „Gang Related”.
Sierpień 1996 – Rob Marriot przeprowadza wywiad z Tupakiem. Miał to być jeden z ciągu wywiadów do autobiografii rapera. Fragmenty wywiadu dołączone zostały płyta bonusowa do kasety VHS z filmem biograficznym „Thug Immortal”.
4 września 1996 – 2Pac uczestniczy w rozdaniu nagród MTV Music Awards, w Nowym Jorku. Udziela kilku wywiadów, w czasie trwania imprezy i po imprezie. W tym dniu ma miejsce spotkanie z Nasem i według wielu źródeł zakończenie konfliktu z raperem ze Wschodniego Wybrzeża
6 września 1996 – Tupac po raz ostatni nagrywa w studiu. Nagrywa kwałek, przy którym Mike Tyson miał wyjść na ring następnego dnia – „Let’s Get It On”. Powstają, również, dwa inne utwory.
7 września 1996- Suge Knight i Tupac meldują się w hotelu Luxor i idą oglądać walkę Tyson-Seldon. Po walce wdają się w bójkę z Orlando Andersonem, którego podejrzewają o kradzież medalionu Death Row Records. Shakur i Suge wychodzą, w drodze do klubu 662 auto, którym jechali zostało ostrzelane przez niezidentyfikowanych sprawców w białym Cadillacu. Policja zatrzymała BMW Suge’a i wydzieliła miejsce zbrodni, ale nie dokonano aresztowań. Po jakimś czasie ustalono, że Cadillac został wypożyczony w salonie w Carson.
13 września 1996 – Wczesnym popołudniem Suge Knight, członkowie Outlawz i fani zgromadzili się, by czuwać nad Tupakiem. Podobno w sali Shakura w kółko puszczany był utwór „Vincent” Dona Mcleana. Później, tego dnia, Tupac Amaru shakur umiera, odłączony – decyzją matki - od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń o godzinie 16:03. University Medical Center, wydaje oświadczenie o śmierci rapera. Później tego dnia Andre Charles maluje sławne graffiti Live By The Gun przy East Houston Street, w niższej części wschodniego Manhattanu.
16 września 1996 – MTV otrzymuje teledysk do „I Ain’t Mad At Cha”.
18 września 1996 – Po raz pierwszy teledysk do „I Ain’t Mad At Cha” zostaje puszczony na antenie MTV. W teledysku, grana przez Tuypaca postać umiera w podobny sposób, jak miało to miejsce w rzeczywistości.
24 września 1996 – Mark i Scott Whitwell ogłaszają, że ich proces przeciwko Tupakowi będzie się dalej toczył, i „uważają za słuszne karać nawet po śmierci”.
Październik 1996 – Wydany zostaje teledysk do „Toss it Up”.
5 listopada 1996 – Wydany zostaje album “Makaveli: The Don Killuminati - The 7 Day Theory”.
Grudzień 1996 – Wydany zostaje teledysk do „To Live and Die In L.A.”
 


 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 


 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...