.
strona główna | przetłumaczone książki
  .
.

 

1. Wrightway Security | 2. Snoop i Dogg Pound | 3. Dr. Dre | 4. Pac | 5. Wybrany | 6. Śmierć za rogiem |
7. "Słodycze"
| 8. Kobiety | 9. Sławne seks-spotkania | 10. Włochy | 11. Straszne noce | 12. Hit 'Em Up |
13. Lemika | 14. Las Vegas 7 września | 15. Kozioł ofiarny | 16. Przeciwko światu |
17. Zabójstwo Biggiego Smallsa  | 18. Nie jestem na was zły | 19. Do Paca |
20. Mowa pochwalna

 

     ''Nie chcę tej głupiej suki koło mnie'' - powiedział i to by było na tyle, znikła. Była wszakże głupią suką. Starała się być pomocna, lecz nie wiedziała, w co siebie wpakowała. Podczas kręcenia, odpowiadała na telefony z pejdżera Paca i pytała osobę z drugiej strony, kto dzwonił i czego chciał. Kiedy przekazała telefon do Paca, była to pewnie jedna z jego kobiet, która chciała wiedzieć, kto do cholery pytał, kim ona jest. Pac wezwał dziewczynę do siebie, a kiedy odłożył słuchawkę i zapytał: ''Czy odpowiadałaś na mój pager?'' Powiedziała tak. ''Dlaczego pytałaś, kto jest z drugiej strony? Jeśli ktoś dzwoni i pyta o Tupaca, po prostu daj mi telefon. Nie przejmuj się tym, kto dzwoni, ponieważ gdybym nie chciał, aby dzwonili(ły), nie mieliby(ałyby) mojego numeru.'' Naprawdę się zdenerwował z tego powodu, ale nie zganił jej, lubił właścicielkę Production Company, a ona próbowała tak bardzo działać sprawnie i chciała sporo popracować z Tupakiem w przyszłości. Potem zrobiła coś zupełnie kretyńskiego.
     (Pac) zostawił swój pager w naczepie, kiedy opuścił plan jednej nocy. Sprzątała dla niego, aby naczepa wyglądała czysto i schludnie, kiedy wróci następnego dnia. Pager zadzwonił i co ona robi? Dzwoni pod numer na pagierze i po raz kolejny była to jedna z jego kobiet. Osoba ta ostatecznie złapała Paca i powiedziała: ''Hej, zadzwoniłam na twój pejdżer i jakaś laska odpowiedziała.'' Odrzekł: ''Jak? Mam mój pager.'' Kiedy poszedł go poszukać, zorientował się, że zniknął. Następnego dnia, kiedy powróciliśmy na plan, zawołał ją i spytał, czy ma jego pager. ''A właśnie, znalazłam go," powiedziała. To już dla Paca było za wiele. Krzyczał na nią, wrzeszczał, żeby wynosiła się z jego naczepy. Biedna dziewczyna nie wiedziała, co się stało. Nie zrobiła tego celowo. Miałem z nią długą rozmowę, ponieważ musiałem ją uspokoić i wyjaśniłem: ''To Tupac, nie możesz odpowiadać na czyiś pager. Nie odbieraj czyiś telefonów, wypytując ludzi. On próbuje dać ci pracę, a ty wszystko pieprzysz.'' Nie pracowała z Tupakiem nigdy więcej, ale Pac pracował ciągle z Production Company. Nazywa się Look Hear Productions. Właścicielką jest kobieta o imieniu Tracy, która naprawdę przeszła przez wiele z Death Row. Otrzymywała śmiertelne groźby i wiele gówna związanego było z jej odejściem. Tupac bardzo ją lubił i pragnął założyć z nią firmę produkcyjną. Zamierzał ją finansować, a ona miała ją prowadzić. Lecz Suge wcale tego nie lubił. Pamiętaj, sposób w jaki Suge spoglądał na sprawy to: miał być jedynym, który będzie zarabiał pieniądze. Teraz ma się dobrze, ale uczucia cały czas pozostają te same.

     (Pac) wkurzył się nawet na Snoopa w pracy. Byliśmy gotowi jechać na późnowieczorny show Roseanne, Tupac i Snoop mieli wykonać "2 of Americaz Most Wanted", kiedy Pac odebrał wiadomość. Kiedy odszedł od telefonu, wstał, strzepnął swojego Newporta i powiedział: ''Pieprzę... Teraz te sukinsyny nawet nie zamierzają się pokazać.'' Snoop zrezygnował w ostatniej chwili i prawdopodobnie miało to coś współnego z incydentem pomiędzy nimi dwoma w Cabo. Snoop stracił swojego psa Killera, po tym jak jego przyjaciółka wypuściła psa na smyczy, a ten próbował wyskoczyć z balkonu. Powiesił się, a Snoop wpadł w stan depresji. Nie poszedł do studia i rozpaczał nad tym wydarzeniem. Killer był to red pit i był to najpiękniejszy piesek, jakiego można sobie wyobrazić. Pac nie potrafił tego zrozumieć. Robili wiele rzeczy razem i Pac nie rozumiał, w jaki sposób mogło to mieć wpływ na pracę.

     Ice T był gospodarzem showu tego wieczora i Tupac zmienił duet, który miał wykonać ze Snoopem na ''Only God Can Judge Me''. Potem on i Ice T wykonali szalony duet "You Don't Bring Me Flowers" ballady Barbary Streisand z Neilem Diamondem. To było naprawdę zabawne i wyszło znakomicie, ale nikt o tym nie wiedział. Nienawidził tego. Pac był tak zawstydzony, że śpiewał tą piosenkę. Całą drogę powrotną narzekał na to. Wiem jedno, Tupac nie był osobą, z którą się łatwo współpracowało, ale z jakiegoś powodu, mnie i Tupacowi pracowało się ze sobą dobrze. Myślę, że próbowałem go zrozumieć, niż raczej reagować na jego zachowanie. Przez większość czasu był uprzejmy dla ludzi i od czasu do czasu ponownie udowadniał jak hojne miał serce. Miał także przebaczające serce, nie był on osobą, która podjęła decyzję i była ona ostateczna. Słyszałem go, tracącego panowanie nad sobą, gdy chodziło o ludzi, z którymi był blisko, a potem godził się z nimi i przebaczał. Słyszałem także, jak przepraszał parę razy.

     Podczas pracy nad ''Gridlock'd'', przynosiłem mu jedzenie i zawsze mi dziękował. Upewniałem się, że mieli dla niego jedzenie w naczepie. Jego ulubionym daniem były skrzydełka z kurczaka Buffalo. Wszystkie inne gwiazdy miały porządne jedzenie i pomyślałem, że powinien mieć tak samo. Chciałem, aby był pod dobrą opieką. Doceniał to, co robiłem dla niego. Podczas kręcenia filmu było cholernie gorąco i pozwolił mi zostać z nim w naczepie. Siedziałem tam tyle, ile chciałem i nie musiałem pukać. Wszyscy inni, którzy chcieli wejść do środka, musieli pukać. Inni strażnicy ochrony, asystenci produkcyjni, ktokolwiek - wszyscy musieli pukać. Pewnego razu Kevin wszedł, aby ze mną pogadać i Pac spojrzał na mnie w ten szczególny sposób, który oznaczał: Wynoś się stąd ze swoim ziomkiem. Odczytałem wiadomość. Potem, kiedy wróciłem, powiedział mi: ''Widzisz Frank, wiesz, że nie obchodzi mnie, czy ty jesteś w naczepie, ale nie chcę tu Kevina czy Lesliego. Jesteś jedynym, który może wejść do naczepy. Jeśli zamierzasz tu sprowadzać kolegów, trzymaj się z dala.'' Zamiast poczuć się skrzywdzonym, czy zdenerwowanym, przyjąłem to, na ile było warte.

     Chciał skupić się na swoich sprawach, bo w końcu kręcił film. Gdy nie chciał mnie przy sobie, nie szukał świty. Pewnego razu powiedział mi, że lubi sposób, w jaki się włączam i wyłączam. Według niego, byłem jedynym, który wiedział, jak się zachować, jak jeden z jego kolesiów, ale gdy przyszło wracać do roboty, nie było z tym żadnego problemu. Nie zacierałem granic. Miałem już wcześniejsze doświadczenia, jeśli chodzi o ochranianie i wiedziałem, jakich granic nie należy przekraczać. Kash wiedział, że wiedziałem o nim wszystko i miał problemy z ufaniem ludziom. Miałem tę jego małą, czarną książeczkę, prawie całą zapisaną numerami jego kobiet, znałem wszystkie jego sprawy i załatwiałem je dla niego. Doszedł do pewnego punktu, w którym mi nie ufał. Nigdy nie nadszarpnąłem jego zaufania, mam to we krwi. Mam moralność, a stamtąd, skąd pochodzę, lojalność jest wszystkim. Próbowałem mówić to Reggiemu, ale nie słuchał, powiedziałem to także Kashowi. Niestety, żaden z nich nie mógł uwierzyć, że w rzeczywistości ta lojalność istniała w takim stopniu we mnie. Stamtąd, skąd pochodzę i skąd pochodzi Tupac, lojalność jest wszystkim. Od pierwszych dni pracy z nim, wiedziałem, że chciał opuścić Death Row. Osobiście, czekałem na dogodny moment, aby namówić go do pracy bez Wrightway. Chciałem, aby wiedział, że byłem z nim i pieprzyć całe gówno D.R. Larry powiedział mi, czym są obciążani artyści i Tupac nie musiał płacić prowizji Wrightway.

     Tupac powiedział mi pewnego razu, że jego sprzątaczka dostaje 200$ za każdym razem, gdy posprząta jego dom, a sprzątała trzy razy w tygodniu. Nie mogłem w to uwierzyć. Poprosiłem, aby powiedział mi jeszcze raz, ile zarabia jego sprzątaczka. Pokręciłem głową i powiedziałem: ''Zgadnij, ile ja dostaję za ochranianie? Oto ja, ochraniam twoje życie i płacą mi tyle, ile dostaje twoja sprzątaczka. Coś tu jest nie tak, co nie?'' Powiedział: ''Jasne, musisz o tym pogadać z Suge'm. Musimy ci dać podwyżkę.'' Nigdy nic do Suge'a nie powiedziałem, ale Pac widocznie to zrobił, bo niedługo potem, Suge przybył na plan ''Gridlock'd'' i zwrócił się do mnie. Zapytał, jak Pac sobie radzi, powiedziałem, że stawił się na czas, znał swój tekst i wszystko było w porządku. Suge spojrzał na mnie i powiedział: ''Cieszę się, że Pac i ty jesteście w dobrych stosunkach, bo on cię naprawdę lubi. A ja się cieszę, że jesteś jego ochroniarzem. Musimy się spotkać z Reggiem i pogadać o twojej podwyżce.'' Był to czerwiec 1996. Potem powiedziałem o tym Reggiemu i ten mało nie zwariował. Jak się później dowiecie, były jeszcze inne korzyści ze współpracy z Tupakiem Shakurem, niż tylko więcej pieniędzy.

7. "Słodycze" >>>

 1997-2012 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...