.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


Nieśmiertelny Bandyta
Rob Marriot (VIII.1996)

Wywiad ten został przeprowadzony przez pisarza Roba Marriota i miał stanowić podstawę planowanej przez niego biografii Tupaca.


     "Zjednoczone Getto"

     Wszyscy członkowie tego rapowego świata mówią tylko o pieniądzach. Wiesz co mam na myśli, ja nie twierdze, że jestem najbogatszym czarnuchem w tej grze. Ponieważ Fresh Prince i oni wszyscy... Jest wielu czarnych, którzy mają pieniądze, mi chodzi o to, że nie pieniądze są tym, czym się chwalę. Ci ludzie widzą mnie kiedy noszę całą tą biżuterię, a to nie tak! To dla tych małych Murzynków. Tych dzieci, które dopiero co widziały mnie w kajdankach, postrzelonego na wózku inwalidzkim z zabandażowaną głową. Teraz widzicie mnie mniej niż rok później, kiedy rządzę i jestem obwieszony biżuterią niczym Shakazulu! Walącego w czarnuchów. Wstrząsnąłem tym wszystkim. Wszyscy mówią o tym Westside, prawda? Ice Cube to zaczął. Byłem w więzieniu, kiedy Ice Cube to zaczął i nie był to żaden problem. W dniu, kiedy ja wyszedłem z więzienia stało się to pieprzonym problemem!!!... To, że pochodzę skąd pochodzę... W dniu, kiedy wyszedłem. To jest siła! Chcę, aby dzieciaki to zobaczyły.
     Nie otrzymałem tej władzy za pomocą broni, ponieważ w więzieniu nie ma broni. Doszedłem do tej władzy przy pomocy książek, myślenia i strategii. Chcę, żeby to właśnie zobaczyły dzieci. Ludzie myślą sobie: 'Siedzisz już w tym tak długo, wszystko to jest już nieważne, ponieważ gwałt po prostu to zawetował, zostałeś oskarżony o gwałt, to zawetuje twoją karierę.' Z Death Row, z nową firmą zacząłem wszystko od nowa. Byłem niezależny jako 2Pac. "Me Against the World" po prostu wykupiłem moich starych menedżerów. Miałem wtedy grunt. Zapisałem się ponownie, aby być częścią Death Row, zrobiłem to dlatego, że miało to pomóc w ulepszeniu moich nagrań.
     Mam teraz Makaveli Records i Makaveli jest tam pierwszym artystą, potem One Nation następnym, następnie zapiszę Grega Nice i Smooth, aż do New Old Quest, Ghetto Stars, to jest coś w rodzaju odgałęzienia Outlawz. Wiesz co mam na myśli? New Jersey jest dla mnie jak część Westside. Wiesz. Zupełnie jak na wojnie. Wystawiliśmy w Jersey nasze flagi, nie przejmujemy Jersey, jest to wciąż Wschodnie Wybrzeże, ale jest tam po prostu Westside. Teraz Westside rozciąga się aż do New Jersey. Westside nie jest częścią mapy. Nie jestem jakimś tam durnym sukinsynem! Nie walczę za kolory, czy ziemię. Walczę w imię zasad i honoru... Walczę za Westside, to jest w moim sercu. Tak właśnie się czuję. Westside, Kalifornia. To stąd jestem. To jest właśnie tak...
     Jednak jest to bardzo poważne, jak Westside, wiesz o co mi chodzi? Kiedy pokazuję W, nie robię tego dla Kaliforni, to znaczy kocham Kalifornię, ale W jest dla: Eastside, Westside, środkowej części Ameryki i my to dzielimy, bo są one podzielone. To dlatego pokazuję W. Jesteśmy teraz w stanie wojny, W jak wojna, rozumiesz? A kiedy wszyscy się połączymy, wschodnie i zachodnie wybrzeże oraz środek Ameryki też się przyłączy, gdy zdobędziemy władzę, to bedzie to moment, w którym więcej nie chcę pokazywać tego znaku. Kiedy będziemy razem, wszyscy będą widzieli jak robię tylko to (robi ruch). I to wtedy będziemy bliżej Armagedonu... A nie jesteśmy tam.
     Wciąż jesteśmy podzieleni na plemiona. Widzisz, ja wiem w jakim jestem plemieniu... Jestem w Westside, jestem żołnierzem. Zawsze będę dla nich wierny. A Nowy Jork nie powinien się przejmować, powinni to kochać, bo to oni są tymi, którzy dali mi siłę, żeby to zrobić. Istnieją także raperzy z zachodniego wybrzeża, którzy to robią. To co uczyniło mnie surowym, to fakt, iż jestem z zachodu, ale mam w sobie oba wybrzeża - jestem przyszłością Czarnej Ameryki. Kiedy zamanifestujemy wszystko co najlepsze z Eastside i z Westside i zbierzemy to razem... wiesz o co mi chodzi? Kiedy G's ze Wschodniego Wybrzeża będą uprawiać seks z G's z Zachodniego Wybrzeża i te G's będą kobietami, to powstanie nowy typ ludzi. Wiesz o co mi chodzi? Kiedy zaczynasz hodować tą kulturę w oparciu o strzelaniny... To będzie nowe pokolenie... (Prowadzący wywiad: Zjednoczone Getto) Tak, właśnie... żeby się wydostać... ale na razie tu tkwimy...
 
     "Moje Plemię"

     Wiem, że mówiłeś o artykule, gdzie jest powiedziane, że nie byłeś artystą nagraniowym, byłeś bardziej jak, no wiesz typem teatralnym. Jak aktor.

     Taa... Tego właśnie nie lubię, matka powiedziała mi o tym, kiedy Malcolm żył, pisarze robili tego typu rzeczy. A kiedy umarł, ten sam gość będzie przeprowadzał ze mną wywiad, będzie pisał książkę o moim życiu. Ja po prostu tego nie lubię. Wspieraj mnie, jeśli mnie nie rozumiesz, nie pisz o mnie. Nie proszę czarnuchów, żeby pisali o mnie w samych superlatywach. Chodzi mi o to, żeby być szczerym. Wiesz robisz coś, czego ja nie potrafię, a ja robię coś, czego ty nie potrafisz. Ja cię szanuję. Szanuj mnie. Wiesz nie ma tu takiego drugiego czarnucha. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. I żadnych złudzeń.
     Nie ma czarnucha jak Tuapc, który to przedstawia. Moje słabości i moją siłę. Każdy jednak wie, że moje siły przewyższają słabości. Dopóki tak będzie, jestem tylko człowiekiem, jak każdy inny, jeśli spotkam kogoś idealnego, wtedy może mnie szkolić i może pomóc mi stać się idealnym, ale nikt tu idealny nie jest. Po prostu więc będziemy wszyscy w dobrych stosunkach. Tak właśnie to czuję. Wiesz co mam na myśli? Myślę, że to, co zrobił było złe, ponieważ jest to coś... Ponieważ wiesz, są pewne okresy, w których po prostu nie zadzierasz z czarnuchem. Nie kopie się leżącego. Tak sądziłem. To mnie naprawdę wiele mnie nauczyło jeśli chodzi o sprawy czarnych.
     Jestem czarny, wierzę w moich ludzi... Ale wierzę w moich ludzi, jako, że wiąże się to z moim plemieniem. Nie wierzę w żadne ogólniki, w wyimaginowanych ludzi... Czarni mnie atakują. Nie wszyscy czarni. Nie chodzi tu o zazdrość w stylu: "Nie lubię już czarnych." To nie to. Kocham czarnych... Kocham moich ludzi. Jestem czarny. Nie patrzę na to w sposób ogólny. Już nie jestem rasistą. Zabiłem we mnie rasism. Wiesz o co mi chodzi? To tak, jakbym był całkiem nowym człowiekiem. Zanim taki byłem, a byłem zgorzkniały... To dlatego byłem zły dla tych czarnych sióstr i poszedłem do więzienia. Czuję, że nie pieprzyłem się z tymi wszystkimi sukami, żeby dla was reprezentować. A wy umieściliście mnie w pudle? W porząku, świetnie. Myliłem się, kiedy tak myślałem... Wiesz, wszystkie czarne kobiety niczego mi nie zawdzięczają. I ja im też nic nie zawdzięczam. Wiesz o czym mówię? Ale reprezentuję, jestem sobą. Wiesz o co mi chodzi?

     "Biggie"

   Opętałem jego duszę, jego i Puffy'ego. Powiem ci coś. Wiedzą, że byłem tym najprawdziwszym, który zaangażowany był w sukces Biggiego. Byłem największą pomocą, byłem wierny. Nie pisałem jego rymów, ale wiesz jak wiele ode mnie zapożyczył. Wie, że wstrzymywałem moje koncerty, aby pozwolić mu też je poprowadzić. Wychodziło to w środku mojego koncertu. Kupowałem mu różne rzeczy i dawałem, nigdy nie prosząc o zwrot. Dzieliłem się. Dzieliłem się moim doświadczeniem w tej grze, a także lekcjami, moimi rolami i wiedzą. Wiesz o co mi chodzi? Zawdzięcza mi więcej. Zawdzięczał mi więcej niż tylko odwrócenie głowy i zachowywanie się tak, jakby nie znał pewnych czarnuchów, którzy próbowali odstrzelić mi łeb. Znał ich! O tym właśnie mówię. Potem zniknął, jak mysz.
     Jeśli zamierzasz być myszą, dobra bądź nią, ale jeśli wiem, że trzy tygodnie temu to się stało, a potem trzy tygodnie później wychodzi twój album, na którym mówisz jakim to jesteś pieprzonym "Donem". Ale nie wiesz kto do mnie strzelał?!! W twoim pieprzonym rodzinnym mieście, te czarnuchy były z twojej okolicy! Sam musiałem się tego dowiedzieć! Nawet nie jestem "Donem", jestem tylko "Cappo." Z Westside, a oto jestem na Eastside w pierdlu i wiem kto do mnie strzelał i wiem co się stało. To jest siła! On wie, że udawał. I z tego powodu jestem wściekły.
     Potem, wychodzę z więzienia i nie mogę uwierzyć, że wszyscy traktują Biggiego jak największą gwiazdę na świecie. Nie mogłem uwierzyć w to, że ludzie kupowali jego wizerunek gracza i po prostu chciałem to przywrócić do rzeczywistości. To coś w stylu, że nikt nigdy nie może się w tym pogubić i pomyśleć, że jestem jak Mike Tyson i jestem mistrzem wagi ciężkiej. Jestem małym gościem. I to dlatego jest tak niesamowitym patrzenie na mnie, jak walczę z lwami, ponieważ jestem tylko małym gościem, walczącym z ludźmi trzy razy większymi ode mnie. Biggie nie jest kimś (graczem) i nigdy nim nie był. Nigdy nie miał suk, zanim nie miał pieniędzy. To kurwa, a nie gracz. To nie jest 'poppa'. Moim celem było udowodnienie tego, że się mylą. Każdą rzecz, którą wychwalali, ja uosabiałem.
     Chodzi mi o to, że wychwalał Versace, Versace? Nie ja zadzwoniłem do Versace, to on zadzwonił do mnie, żebym przyjechał na jego pokaz i nosił jego ubrania: "Proszę, noś moje buty! Noś moje rzeczy." Wszystko, co on wychwala, ja uosabiam. Wszystko, czego on chce, ja mam. Biżuteria, patrz, mam więcej biżuterii, niż Slick Rick. Slick Rick, kocham tego gościa, aż do pieprzonej śmierci, ale z całą pewnością tak jest. Uosobiłem każdy wizerunek, w kierunku którego ci goście się zwracali. Uosobiłem to. Ponieważ sprawdzałem ich. We wszystkim, co mówią, byłem ja i udoskonaliłem to. Więc wiem, czy udaje, wiem to. Ponieważ tą samą rzecz, którą we mnie kochają, muszą podziwiać, a zapomnieli, Biggie zapomniał. To samo gówno, które spowodowało, że chce ze mną zadzierać, jest tym samym, co kopie mu teraz dupę. I to dlatego, gdy mówi, chce powiedzieć, że chciałby cofnąć to wszystko. Ale nie może, ponieważ skłamał. Teraz więc jedyną rzeczą, którą może robić, to zachowywać się, jakby nie wiedział co jest grane.

     Pomyślcie! Ludzie muszą pomyśleć! Jeśliby to się działo naprawdę, czy to byłaby twoja reakcja, jeśli nie byłbyś winny. I całe to gówno z moimi ziomkami, mówiącymi mi: "Hej, nie rób tego." A więc jesteś teraz jego zwolennikiem. Więc jesteś jego zwolennikiem! Dlaczego twój ziomek nie powie ci, aby nie robić rymów, w których strzelasz w brzuchy ciężarnych kobiet? Wiesz o co mi chodzi? To dlatego ludzie mówią: "Dlaczego mówisz to na końcu swoich nagrań?" I mówisz, że 'Twoje dzieci nie dorosną.' Szczerze, nie napisałem nic takiego. Po prostu wybuchałem w studio, aby powstrzymać się, od zabicia tych czarnuchów. I tak to wyszło.
     Nie mam litości na wojnie. Oni nie mieli litości, próbowali mi odstrzelić jaja!! Co z moimi dziećmi? A oni mówią, dlaczego mówisz o tych dzieciach z anemią? Próbowali mnie uczynić bezpłodnym!! Co tu się kurwa dzieje!! Dlaczego jest to straszne? Nie ma nic strasznego w wojnie. Byłem w Rikers (więzienie) okazując tym czarnuchom miłość. Mobb Deep. Strażnik ich znał, powiedziałem mu, 'Powiedz że ich kocham, że mały jest zajebisty.' Kiedy to zrobili (odwrócili się od niego) udowodnili, że są tylko małymi czarnuchami, którzy chcą być słyszalni.
     Byłem młody i wiem na jakim poziomie są. Wiem, że nie mogą mi nic zrobić, dlatego zniszczyłem ich tak szybko. Wkrótce nikt w to nie będzie wierzył. Powiedziałem im na początku, że usunę ich z tej rapowej gry i z całą pewnością to zrobię. Ludzie już nie mogą patrzeć na Biggiego, nie śmiejąc się. Zabrałem im każdą cząstkę ich siły. Wszystko, co chciałem zrobić, to postawić ich w takiej sytuacji, jakiej ja się znalazłem. Kiedy nie chcieli mnie wspierać. I każdego, kto będzie się starał im pomóc... Zniszczę. I to właśnie robię z każdym, kto spróbuje stanąć po ich stronie, lub spróbuje się z nimi jednoczyć, zniszczę. Przysięgam na Boga!!! Nikt teraz mnie nie może ruszyć.
     A w następnym miesiącu, wszystko to zostanie zakończone, ale w tym miesiącu, usuwam każdy poruszający się cel. Gdyż jest to dla mnie rzecz bardzo osobista i wydaje mi się, że ludzie powinni okazywać mi należny szacunek. Wszyscy wiecie, że przedtem taki nie byłem. Nie atakowałem ludzi. Nie obchodziło mnie żadne Wschodnie - Zachodnie Wybrzeże. Byłem głównym pomostem, między wschodnim i zachodnim Wybrzeżem.
     Czarnuchy nie mogą nawet dzwonić do mnie nawet kiedy chcą, więc jest to bardzo poważna sprawa. To tak jakby Stany wysłały ambasadora do Iranu i zostałby on zamordowany, Iran miałby problemy i powinien o tym wiedzieć. Tak właśnie to czuję, jeśli chodzi o Nowy Jork. Powinni to wiedzieć. Oddzielcie się od skazanych. Oni to już wiedzą.
     Mam kumpli w pierdlu, mam ludzi tutaj, ale to jest tak, że media nagłaśniają to gówno miedzy wybrzeżami i niektórzy goście, których kariera się rozwija, wiesz o co mi chodzi, jak De La Soul, którzy wyszli i zaczęli gadać to renesansowe gówno, próbując robić porządek w hip-hopie. Jestem za pozytywnym przekazem i zmianami. Ale nie jestem za przebierającymi się facetami, a jeśli już wszystko jest skończone i twoje gówno nie jest na topie, to nie pokazuj się z powrotem i nie czyń z krytykowania innych pewnej formy powrotu. To jest niewłaściwe, wiesz jak jest ciężko.
     Wiesz jak to jest, kiedy nie masz żadnych pieniędzy i żadnej umowy o nagranie. Dlaczego próbujesz zniszczyć karierę innych ludzi. Nie rób tego. Reprezentuj przez przykład. A jeżeli naprawdę masz lepsze życie, będziesz miał za sobą pięciu ciągnących się ludzi. Nie mówię, że mój sposób na życie jest najlepszy, ale prowadzi go tu najwięcej ludzi. Lub jego inną formę. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś.
     Nie jestem żadnym gangsterem, chcącym kogoś zabić. Chcę przetrwać. Jeśli jesteś dziewczyną, masz trójkę dzieci i próbujesz chodzić do szkoły, pracować i robić to, wtedy jest to Tupac. Pochodzę od zanarkotyzowanej mamy, nie skończyłem szkoły średniej... Spójrz na mnie. Za każdym razem, kiedy rzucają mi przeszkody podnogi, przeciwstawiam się im, niech każdy wie, jak to jest kiedy przez to przechodzę, potem przeskakuję i pozwalam, żeby to wszyscy widzieli. Za każdym razem, kiedy to do mnie przychodzi, udzielam wywiadu, opowiadam co się wydarzyło i przezwyciężam to.

     "Thug Life umarło"

     Czy możesz mi coś powiedzieć o więzieniu. Wiesz o co mi chodzi?

     Pierwsze, co uczyniło mnie pokornym to nie fakt iż się bałem. Ludzie odebrali ten wywiad dla Vibe tak niewłaściwie. Nie byłem w żadnym niebezpieczeństwie... To nie było tak, że ludzie krzyczeli: 'Zabiję cię!" Chodziłem tam na Rikers w pieprzonym ubraniu za 200$. Wiesz o czym mówię? Żyjąc! Jedząc dobrze, żyjąc dobrze, ludzie okazywali mi miłość. Ludzie przysyłali mi różne rzeczy. Latynoscy Królowie dawali mi różne rzeczy. Wszyscy mi coś dawali. Coś w stylu, ty reprezentujesz, mamy dla ciebie miłość. To była miłość! To właśnie z powodu tej miłości Thug Life było dla mnie martwe. Byłem w stylu, jeśli idę do pudła, to też idzie ze mną. Nikt nie ma takiej władzy. Nikt nie jest taki, jak ja... żeby być zdolnym do reprezentowania tego, podczas gdy siedzę w więzieniu. Myślałem, że przez lata będę żył w odosobnieniu. Nie mógłbym nikomu pozwolić tego reprezentować.
     Przychodząc do więzienia, widziałem, jak wielu mam żołnierzy. Wtedy pomyślałem: O nie, muszę to powstrzymać. Muszę to ponownie przemyśleć. Ponieważ nie planowałem Thug Life, poprostu to powiedziałem. Tak się właśnie czułem. Powiedziałem to i w to wierzyłem. Teraz, muszę przemyśleć moje życie, to co reprezentuję i zdedcydować co to jest... a potem pozwolić być ludziom częścią tego. To dlatego odrzuciłem to, zabiłem i zdławiłem, a wszyscy którzy ze mną rapowali, ich kariery też zostały zabite i zdławione, jeśli chodzi o bycie ze mną. Bo gdyby to było Thug Life, wiesz, to wszystko zdarzyłoby się inaczej. Nie zostałbym tak postrzelony. Dlatego Thug Life zostało zniszczone.
     Wróciłem z powrotem i nawet wtedy miałem w swojej ekipie ludzi, których tam nie powinno być. Powinienem zacząć wszystko od nowa z rodziną. Teraz każdy w mojej ekipie jest z rodziny. Więc kiedy byłem w więzieniu, co było napędem...
     Zmieniłem się od bycia jak... Po prostu od ludzi do mnie mówiących... Czarnuchy są więzieniem. Byli bardzo zdziwieni, że mogę być w pudle. Jakby nie wiedząc... Jakby każdy szedł do pierdla... Ta sama rzecz, która powoduje, że chcesz kupować moje gówno, spowodowała, że byłem w więzieniu. Rozumiesz? Ludzie gadali: 'Masz szansę, ble, ble, ble'. Ale ja na to... Rozumiem o czym mówią. Oni byli jak... Jak podczas handlowania narkotykami, korzystają z każdej szansy, żeby tylko osiągnąć swój cel.
     Ja siedzę w rapie i nie wykorzystywałem szans, których potrzebowałem, żeby się tu znaleźć. Zachowuję się po prostu tak, jakbym mógł jutro powrócić. Tak właśnie myślałem wiesz? Ponieważ byłem surowy i miałem w sercu talent. Nigdy nie powiedziałem, że byłem najlepszym raperem, w ogóle, że byłem w czymś najlepszy... Myślę, że jestem tu najbardziej prawdziwym. Tak myślę. Uważam, że to posiadam. Jeślibym mógł opatentować bycie prawdziwym... Myślę, że to mam. Ponieważ myślę, że bycie prawdziwym, to bycie wiernym. Jestem gościem, który będzie nosił mundury, kiedy wszyscy inni będą nosić garnitury. Będę łysy, kiedy wszyscy będą nosić warkoczyki. Będę miał warkoczyki, jeśli oni wszyscy będą łysi. Wiesz o co mi chodzi? To właśnie bycie prawdziwym. Nie mam żadnych wątpliwości. W zasadzie mam je, ale wszystkim je pokazuję. Wiesz? Jak moja mama i ja za młodu... To uczyniło mnie silniejszym. Wiesz o co mi chodzi? Cokolwiek się stanie, stanie się. Ten czarnuch Biggie jest trzy razy większy ode mnie, a wszyscy zachowują się jakbym się nad nim znęcał... Ten gość jest ode mnie większy trzy razy i wyzywam go do walki...

     "Killuminati"

     Nigdy nie ufałem telewizji, jeśli chodzi o przekazanie tego, o co mi chodzi. I wydaje mi się, że potrzebujemy własnego przekonania i darzenia siebie szacunkiem. I to właśnie mam teraz, zaufanie i szacunek dla samego siebie. Ludzie zachowują się tak, jakbym był zarozumiały, czy coś, ale ja, pieprzę to, wydaje mi się, że błyszczę. I pierdolę to jak wielu ludzi, ludzi mediów, czarnych, zazdrosnych, policjantów, czy ktokolwiek próbuje przyćmić mój blask.
     Zawsze będę lśnił. Mogą kłamać odnośnie moich słów, oni zawsze rządzą prawdą. Wiesz co mam na myśli? Ponieważ jest to moja esencja. Jest to w mojej esencji i to jest właśnie to, co zawsze przetrwa i czuje, że jest to prawda o mnie. Na razie ludzie mówią: "To bluźnierstwo, lub on zachowuje się lojalnie, jest jak muzułmanie, albo jest pięcioprocentowcem (Five Percent Nation)." Nic z tych rzeczy. Chodzi tylko o to, aby się wydostać. Wydaje mi się, że naszą przyszłość stanowią pewność siebie i darzenie się szacunkiem.
     Całe te gwałty, strzelaniny gangów, zabijanie i trzydziestu mężczyzn pieprzących jedną kobietę - wszystko to pochodzi od niewielkiego poszanowania i braku zaufania. Kiedy zdobędziemy naszą pewność siebie... Nie myślę w ten sposób, w stylu: pozwólcie mi przelecieć 30 suk. Nie chcę nawet być w pokoju, w którym inni ludzie się pieprzą. Nie myślę już w więcej w ten sposób i to nie z powodu więzienia, lecz powodu pewności siebie, zaufania i ogromnego szacunku. Przez szacunek do samego siebie. Tym niemniej w getcie, jest to rodzaj zachowania, którego nas uczą. Dokładnie, jak wtedy, kiedy jesteś w wojsku, nauczono cię zabijać, więc zabijasz.
     Wiesz o co mi chodzi? Uczą cię tego starsze czarnuchy, my tego uczymy, że jedyną rzeczą, w której jesteś dobry to twoja seksualność. Teraz używam tego, aby zarobić kasę, ale egzekwuję moją siłę, siłę umysłu. To jest waśnie dla mnie teraz ważniejsze. Ludzie widzą, że to nie jest przypadek. Planuję mój każdy krok, stąd dotąd. Wiesz o co mi chodzi?
     Wszystko jest zaplanowane. I to dlatego moje następne gówno nazwane zostało Killuminati, gdyż to rzeczywiście mówi o czym jest Illuminati. To dlatego dodałem do tego K. Ludzie mówili mi o tym illuminati, kiedy byłem w więzieniu. To właśnie jest kolejny sposób, aby ograniczać twój samo-szacunek. To jest kolejna droga do tego, żeby utrzymać cię w niepewności. I to dlatego dodaję do tego K, ponieważ zabijam te Illuminati. Jeśliby te sukinsyny chciały cię zabić, to dlaczego zamierzają powiedzieć o tym Farrakhanowi. Dlaczego zamierzają powiedzieć Narodowi Islamu. Dlaczego mówią temu czarnuchowi w pudle o tym planie. Skąd on to wiedział? Jak to do niego dotarło? Kto mu powiedział? Kto? Dlatego, bo oni są w stylu: "Papież i pieniądze." Daj spokój człowieku! Jesteś tak bardzo zapatrzony w pieniądze, że nie zarabiasz tych pieprzonych pieniędzy. Zdobądź pieniądze, nie obchodzi mnie, czyj wizerunek na nich widnieje, tak długo jak moja osoba może nimi płacić, oni akceptują to. I wierzą mi, próbowałem tego. Próbowałem zobaczyć, czy jest to jak, że chodzi tu o białych.
     Wszędzie, gdzie idę z pieniędzmi, wpuszczają mnie; wszędzie, gdzie idę bez, nie wpuszczają. Zaufaj mi. To wszystko jest właśnie tak, chodzi tylko o pieniądze. Gdy masz pieniądze, masz władzę. Jeśli się zjednoczymy, gwarantuję wam, jeśli ludzie będą mnie wspierać, kupując moje nagrania, chodząc na moje koncerty, po prostu mnie wspierając, to wciąż będę dawał pieniądze. Jak Makaveli, za każdym razem, kiedy stanie się platyną, będę dawał pieniądze na cele społeczne. I jest to prawda, za każdym razem, kiedy osiągnie platynę, ktoś otrzyma duży czek. Nie robię tego z jakiś niewyjaśnionych powodów, po prostu kocham sukinsynów, dzięki którym mam taką władzę. To jest we mnie, jest to coś w rodzaju, jak bycie wybranym. Wiesz o czym mówię? Czuję się oficjalnie wybrany.

     Tak jaką masz pozycję, przeszedłeś przez pewną ilość programów...

     Przeszedłem przez te wszystkie kanały, spłaciłem należności. Wprowadziłem mój dzienny porządek i ludzie na mnie głosowali.

     "Bóg Chciał Bym Żył"

     Wiesz co myślałem, jak byłem w więzieniu? Co mnie zdołowało... Co zmieniło mnie w ten sposób? Czułem, że żadni politycy się nami nie interesują. Reprezentowałem coś jak pięć pieprzonych milionów w sprzedaży i żadni politycy tego nie dostrzegali. Nawet nam nic nie przesyłali, próbowali uczynić nas... Nawet o nas nie pomyśleli... W interesach, jeśli chcesz się z kimś się zadawać, próbujesz, wiesz... Oni nawet nie patrzą na nas w ten sposób. Oznacza to, że jesteśmy zagrożeniem.
     Podczas następnych wyborów obiecuję, będę siedział na przeciwko wszystkich kandydatów. Obiecuję ci! Wiesz jak będę robił... Obiecuję! Nawet nie zamierzam być... W ciągu czterech lat będę tak daleko w przedzie, w porównaniu z tym, gdzie jestem teraz. Bóg chciał, żebym żył, zaczęło się. Gwarantuję ci! Będziemy mieli naszą własną partię polityczną, która nie będzie tylko dla czarnych, będzie dla Meksykanów. Będzie dla Meksykanów, będzie dla czarnych ludzi, będzie dla Ormian, nie obchodzi mnie to. Dla wszystkich zagubionych sukinsynów, właśnie teraz musimy mieć naszą własną partię polityczną, ponieważ wszyscy mamy ten sam problem! Zbudowaliśmy ten naród, a nie otrzymujemy z tego żadnego pożytku.

     "Pewien Rodzaj Dobrej Pogody"

     Już mam sławne nagrania, hity, jestem w tym dla honoru i szacunku... Dlatego jest to takie dobre...(Prowadzący wywiad: Męstwo) Tak, to z powodu męstwa... To będzie... To będzie znane jako coś... Żeby odciągnąć od nas, jako rasy tę ciemną chmurę. Chcę... tylko swego rodzaju dobrej pogody, pewnego rodzaju wyjątkowej głębi. Żebyśmy wszyscy mogli zaprzestać wchodzenia w dupę Malcolmowi X, czy Michaelowi Jordanowi. Wiesz o czym mówię? Teraz ludzie uważają, że nie musimy być być kimś, bo mamy już Michaela Jordana, czy Malcolma. Nie popieram tego.
 

 1997-2012 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...