.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


Wywiad z Angie Martinez
wiosna 1996, Nowy Jork; stacja radiowa Hot 97

     Gram rolę żołnierza, to wszystko. Tak, jak KRS One - on nazwał siebie Bogiem. Ja siebie Bogiem nie nazywam. Jestem po prostu człowiekiem, który prowadzi hip hop w takim kierunku, w jakim uważam, że powinien podążać. Inni prowadzą hip hop zgodnie ze swoimi wizjami. Uważam, że w hip hopowi przydałoby się więcej pieniędzy, bardziej szalone dźwięki, inne podkłady i WIĘCEJ PIENIĘDZY. Ponieważ mając więcej pieniędzy więcej możemy zrobić dla społeczności, z których wywodzą się raperzy.

     To, co mówisz jest bardzo pozytywne.

     Dzięki temu możemy udzielać większej ilości występów. Robimy to już od lat 70-tych. Zdobądźmy pieniądze, kupmy jakieś budynki, stwórzmy domy kultury. Nie można tego zrobić bez pieniędzy.

     Dobrze, tak więc sądzisz, że każdy powinien pilnować swoich spraw, wtedy wszystko będzie znowu w porządku? Wiesz, kiedy kogoś atakujesz, a potem oni atakują ciebie, następnie ty znowu atakujesz ich, a oni ci... (uwaga: Angie nie było dane skończyć słowa ciebie, gdyż zdenerwowała Tupaca!)

     No i dlatego ich nie atakuję! Sądzisz, że mam zamiar ich pobić? Ja ich nie biję.

     Myślałam, że kiedy mówisz...

     (Naprawdę wkurzony) Czy ja rzucam się na Bad Boya z bronią w ręku? Czy wygląda to tak, jakbym robił im "wjazdy"? Nie. Ja nie jestem takim czarnuchem. Tak na prawdę gówno mnie obchodzi to, że ktoś tego nie rozumie, ale jestem żołnierzem.

     Wpływa to jednak na innych ludzi i to jest problem.

     (Prawie krzycząc) Inni ludzie muszą po prostu wiedzieć, że życie jest jak dziwka!

     (Śmiech)

     Czasem myślę sobie, że życie jest jak dziwka i wtedy się wkurzam. A oni (Bad Boy) myśleli, że będą zarabiać miliony i nie będą mieli żadnych problemów. Jeśli chcesz uczestniczyć w tej rapowej grze, to walcz o to tak, jak ja to musiałem robić. Dla rapu zostałem postrzelony i poszedłem do więzienia, wielokrotnie miałem sprawy w sądzie i musiałem płacić grube sumy, wszystko dla rapu. A jeśli komuś przeszkadza, że robię swoje, to naprawdę gówno mnie to obchodzi.

 

 1997-2012 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...