.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


Czy THUG LIFE umarło?
Tupac pisze z więzienia dla The Real State! (1995)

     Jestem pewien, że ludzie nie wiedzą już, co mają teraz o tym wszystkim myśleć. Nie da się zaprzeczyć, że wszędzie huczy od plotek. 2Pac został pięciokrotnie postrzelony, 2Pac poszedł do więzienia za gwałt, 2Pac powiedział, że THUG LIFE umarło. Postaram się teraz wyjaśnić pewne wątpliwości.

     Po pierwsze: kiedy zwykły człowiek zastanawia się nad swoim życiem, to zaczyna analizować dzieciństwo, wiek nastoletni oraz życie dorosłe. Jeżeli czarni mężczyźni zastanawiają się nad swoją egzystencją, a w szczególności ci, którzy wychowali się w getcie, to zdają sobie sprawę z tego, że nas tego rodzaju etapy rozwoju człowieka nie dotyczą. U nas zaczynasz życie jako młody cwaniak, potem czarnuch-bandyta by w końcu zostać klasowym graczem. Na każdym z tych poziomów spotyka nas wiele przeszkód, ale również przyjemności, ale jeśli nie będziesz zachowywał się właściwie, możesz ponieść śmierć na każdym z tych etapów.

     Wychowując się w Nowym Jorku, byłem młodym cwaniakiem mieszkającym u zbiegu 183-ciej i Walton Avenue. Potem przeprowadziłem się do Baltimore, później do Marin City, by w końcu wylądować w Oakland, gdzie Zasad Gry uczyli mnie klasowi gracze i uliczni handlarze. To tutaj właśnie po raz pierwszy zasmakowałem sukcesu. Było to jednak po tym, jak dwóch policjantów z Oakland pobiło mnie do nieprzytomności za przechodzenie przez jezdnię w niewłaściwym miejscu i wypowiedzenie słów: „Jebać policję.” Te wydarzenie pchnęło mnie na kolejny poziom: Thug Life (Życie Bandyty). W przypadku Thug Life nie istniały żadne zasady czy mapy drogowe – była to po prostu gra i ambicje.
     Sądziłem że posiadam wszystko, co było mi niezbędne, dlatego zagrałem w tę grę życia w jedyny znany mi sposób. Sprawiłem sobie spluwę, założyłem podwójną kamizelkę kuloodporną i szlifowałem swoje umiejętności studyjne i strzeleckie. Żyłem pełnią życia. Poznałem prawdziwych czarnuchów, takich jak Syke, Kato, Rated, Black, Lil Monsta, Bone, Mack, Serge, Manute, Paynt jak i wielu innych prawdziwych gangsterów z różnych ekip i miast, reprezentujących gangi Crips i Bloods. To oni właśnie wprowadzili mnie w dalsze tajniki tej gry. To właśnie tutaj poznałem znaczenie słów „Nie potrafię przestać i nie przestanę.”
     Jeżdżąc samochodem przez Los Angeles podczas nocnych zamieszek razem z Jinxem i Kool G Rapem, zakochałem się w L.A. Poznałem tam klasowych graczy, którzy próbowali wzbogacić moją wiedzą o następny poziom. Wielu czarnuchów nie przeżywa drugiego poziomu Thug Life, bo stają się od niego uzależnieni, aż do śmierci. Natomiast prawdziwy klasowy gracz wie, kiedy przejść na następny poziom. To ty musisz panować nad grą, a nie gra nad tobą. W tamtym okresie byłem bardzo popularny, każdy rozpoznawał moją twarz i wiesz jak to wtedy bywa... Sukinsynom ukazują się znaczki dolarów przed oczami i dlatego co rusz byłem pozywany do sądu.
     Na moje koncerty brakowało biletów, ale wciąż zdarzały się tam strzelaniny. Dan Quale, będący w tamtym czasie vice prezydentem, próbował wstrzymać sprzedaż moich nagrań, wdowa po zabitym policjancie nazywała mnie mordercą, ponieważ prawdziwy zabójca słuchał mojego albumu podczas dokonywania zbrodni, a do tego wszystkiego jeszcze do mnie strzelali, a ludzie ginęli od zbłąkanych kul.

     Z powodu ogarniającej mnie depresji byłem strapiony, a żeby pozbyć się tego bólu upijałem się i paliłem skręty. Byłem narażony na złe wpływy, ponieważ nie byłem wystarczająco skoncentrowany. Popełniłem największy grzech, jaki możesz popełnić będąc uczestnikiem tej gry – byłem NIEUWAŻNY! Wrobiły mnie zazdrosne gnoje, postrzelono mnie i okradziono. Dokładnie w takiej kolejności! Wyszedłem z tego cało tylko po to, żeby zostać skazanym na 1,5 do 4,5 roku więzienia.
     Obecnie przebywam w więzieniu Clinton Maximum Security w Dannemora, w stanie Nowy Jork, gdzie strażnicy bez skrępowania nazywają cię czarnuchem i kiedy tylko najdzie ich ochota, mogą się do ciebie dobrać. Mała uwaga: Jeżeli więzień naruszy nietykalność cielesną strażnika, to automatycznie dostaje 7 (siedem) lat. Siedzący we mnie bandyta zaczął buntować się ze względu na diametralnie różny styl życia od tego, który prowadziłem na wolności i z powodu przygniatającej mnie presji, o mało nie zwariowałem.
     Stan taki trwał dopóty, dopóki ziarno zasiane we mnie przez gangsterów nie zaczęło kiełkować, przenosząc mnie na wyższy poziom: gracza najwyższej klasy. Zwykły gracz (playa), pogrywa z kobietami. Gracz klasowy (boss playa) kieruje grą życia. Klasowy gracz jest myślicielem, przywódcą, twórcą, żołnierzem, nauczycielem, przedsiębiorcą a przede wszystkim mężczyzną! Chcę, aby wszystkie moje ziomki zrozumiały, że istnieje następny poziom. Żeby przeciwstawić się samotnie demonom i dokonać zmian, należy posiąść odwagę i waleczne serce! Jeżeli nie mamy władzy, wtedy nie możemy być wpływowymi ludźmi, a gdy wszyscy zginiemy, to nie będziemy mieć nic. Wzywam wszystkich żołnierzy tego narodu, do ponownego spojrzenia na swoje życie.
     Czy jesteście gotowi do przejścia kolejnego etapu? To nie ja zacząłem Thug Life, ja je jedynie uosabiam. Czuję, że w głębi serca czarnuch-bandyta awansował na klasowego gracza. Nie, Thug Life nie umarło, chyba że bierzemy pod uwagę tylko moje serce, to tak. Jeśli jesteś bystry, wyniesiesz z tego naukę. Jeśli nie, to po latach i dostaniu paru kulek zobaczysz czy miałeś wystarczająco dużo szczęścia. Strzeż się zazdrośników i złych „ziomków”. Oni mogą cię jedynie skrzywdzić. To nic dobrego - strzeżcie się moi ludzie! Przy odrobinie szczęścia skorzystacie z tego, co tu napisałem, a jeśli tak się stanie, to przynajmniej nie będę tu siedział na próżno. Zobaczymy się znowu za 18 miesięcy. Jeżeli dalej będę miał podobne odczucia, nagram kolejny album. I zrobię to nie dla siebie, lecz dla ziomków, którzy sprawili, że byłem numerem jeden i miałem platynową płytę w 2 tygodnie! Mogę obiecać wam jedno – kiedy stąd wyjdę, zaskoczę cały świat!

Po wsze czasy
2Pac / TUPAC SHAKUR

Zemsta należy do Pana (Biblia)

PS: do moich wrogów: zapamiętajcie sobie – kto mieczem wojuje, od miecza ginie!

 

 1997-2012 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...