.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Śmierć Tupaca Shakura

7 września 1996 | Kto zabił? | Czy Tupac żyje? | Reakcje na śmierć

Shock G/Money-B (Digital Underground)

"Jeżeli chcesz kogoś opłakiwać to czyń to z powodu utraty swoich bliskich. Nie opłakuj Tupac'a i nie bądź smutny, lecz zawsze miej go w sercu i pamiętaj wszystko co stworzył. Życie Tupac'a było krótkie, szybkie i intensywne, bowiem wydawało się, że przeżył więcej w ciągu 25 lat od osoby która ma siedemdziesiąt. Wszystko czego chciał Tupac to usłyszeć swój głos w radiu i zobaczyć swoją osobę na ekranie - osiągnął zamierzony cel, a nawet dużo więcej."

Janet Jackson (Poetic Justice)

"Czuję się bardzo usatysfakcjonowana, że mogłam ujrzeć drugą stronę Tupac'a, która przejawiała się w miłości, dbałości. Ta strona, którą ujrzałam bywa zgoła odmienna od jego publicznego wizerunku. Będzie nam go brakowało."

Omar Epps (Juice)

"Tupac zawsze mówił prawdę, która wypływała prosto z jego serca. Prawda może czasem ranić lub też może uczynić człowieka wolnym. W przypadku Shakur'a oba te czynniki łączą się w sposób doskonały. Kilka osób zdaje się twierdzić, że był rapującym Nostradamus'em i mówił o rzeczach o których inni tylko myśleli. Żył własnym życiem, zaś najlepszym przykładem są utwory, które tworzył, bowiem to właśnie w nich zawarta jest cała prawda. Każdy dzień z jego życia był dla niego był pierwszym i ostatnim."

E-40

"Tupac był nienawidzony przez kilku, lecz kochany przez wielu, przy czym należy podkreślić, iż te osoby, które nienawidziły Shakur'a najczęściej nie znały jego osoby. Głęboko wierzę, że nie będzie takiego rapera, który będzie wstanie wyjaśnić upadki i wzloty każdego dnia poprzez muzykę tak jak czynił to Pac."

Sean "Puffy" Combs

"Tragiczna śmierć Tupac'a jest wielką stratą dla jego rodziny, przyjaciół, fanów i całego świata muzycznego. W imieniu całej "załogi" Bad Boy pragnę złożyć najszersze kondolencję."

Snoop Doggy Dogg

" Wszystko czego potrzebujemy - bez względu na fakt czy był to konflikt między zachodnim, a wschodnim wybrzeżem - to zaprzestanie przemocy, w momencie, kiedy nie wymyka się nam z rąk. Ludzie powinni pozwolić Pac'owi odpoczywać w pokoju, a nie zajmować się bezsensownymi plotkami. Doskonale wiem, że to trudno zaakceptować, lecz taka jest prawda. Lecz z ludźmi tak już bywa, że jeżeli ktoś tworzył muzykę, która stałą się legendą to bardzo trudno uwierzyć, że taka osoba odeszła. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Elvisa, który również był legendą i niektórzy do dziś utrzymują, że ciągle pozostaje wśród żywych."

Rev. Jesse Jackson

"To jest bardzo, bardzo przykre. Czasami bywa tak, że pomimo materialnego sukcesu jaki osiągnęliśmy nie potrafimy zerwać ze stylem postępowania jakim żyliśmy w młodości. Tupac również nie mógł przerwać tego cyklu."

Havoc (Mobb Deep)

"Kochałem go przed konfliktem jaki między nami zaszedł; Kochałem jego oraz muzykę którą tworzył. To smutne, lecz prawda jest taka, że to ulica zabiła Tupac'a. Jego śmierć nie miała żadnego związku z konfliktem pomiędzy wschodnim, a zachodnim wybrzeżem, jeszcze raz powtarzam to były sprawy związane z "ulicą". A ponadto myślę, że to poglądy, które wyrażał przyczyniły się w dużej mierze do jego śmierci."

Prodigy (Mobb Deep)

"Wśród ludzi ze wschodniego wybrzeża to smutne przyglądać się na bieżący rozwój wypadków. Nie wiem jak to się zaczęło, lecz wiem, że powinniśmy trzymać się razem. Przecież to możliwe, aby wszyscy się uspokoili, wyrelaksowali i zostawili problemy daleko z tyłu, my możemy "walczyć" o lepsze jutro."

Treach (Naughty by Nature)

"Tupac nie miał kartoteki policyjnej do momentu nagrania pierwszej płyty, lecz czasami jest lepiej, a innym razem trochę gorzej. Jedno co chcę powiedzieć - Tupac był jednym z najbardziej prawdziwych ludzi, jakich kiedykolwiek znałem. On zawsze mówił to co myślał i nigdy nie kłamał."

Minister Conrad Muhammad

Utrata kogoś tak utalentowanego i wspaniałego jak Tupac Shakur zwraca naszą uwagę na to, z czym scierają się czarni mężczyźni w naszym społeczeństwie. Żyjemy za krótko, aby w pełni wykorzystać nasz potencjał. Malcolm X w młodości także należał do gangów i handlował narkotykami. Tupac z pewności ewoluowałby w takim kierunku, jednak śmierć dopada czarnych mężczyzn wcześniej."

Marlon Wayans

"Ja i Tupac bez przerwy śmialiśmy się podczas kręcenia filmu "Above the Rim" (Nad Obręczą). Zawsze chodziliśmy do przyczepy i tam żartowaliśmy. Zawsze denerwowaliśmy Pac'a mówić mu, aby zlikwidował literę T z napisu wytatuowanego na brzuchu i zmienił swój wizerunek na HUG LIFE" (hug - tulić)

Gerard (przyjaciel ze szkoły średniej)

"Pierwszy raz Tupac'a spotkałem w ósmej klasie. Miał ubraną koszulkę, na której widniał napis MC New York. Właśnie rymował, a wokół niego stało dosyć dużo osób. Byliśmy wrogami pomimo, że występowaliśmy w tym samym zespole (MC New York, DJ Plain Terror, Ace Rocker, D). To były czasy kiedy pisaliśmy utwory dla Jada (Pinkett)."

Rev. Al Sharpton, wspierał Tupaca w więzieniu

"Mam nadzieję, że po tej tragedii, wreszcie będziemy mogli powstrzymać agresję i przemoc wśród młodych ludzi. Zróbmy to dla pamięci Tupac'a."

Michelle Swift, fan z Las Vegas

"Mówienie prawdy to przecież nic złego. Sprawą oczywistą jest fakt, że powinniśmy zdawać sobie sprawę, że zabijamy siebie nawzajem. Żyjąc tak, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to wielki wstyd i hańba."

Marcos, przyjaciel Tupaca

"Nikt nie chciał pomóc policji. Po co? Co oni mogą zrobić? W zasadzie chcę powiedzieć, że ktokolwiek to zrobił, zostanie odnaleziony, a ludzie którzy go znajdą mogą być nieobliczalni."

Chris Spamm, fan Tupaca

"Nie czuję się najlepiej po śmierci Shakur'a, lecz jedno wiem na pewno - będzie osobą, za którą będę tęsknił."

Jerry Kirby, fan Tupaca

"Byłem zażenowany, ponieważ muzyka hip-hop'owa ciągle zmierza w złym kierunku."

Elmont Robertson, fan Tupaca

"Bardzo zabawnym w życiu jest fakt, że nigdy nie wiadomo co się stanie. Tak również było w przypadku Tupac'a, bowiem Shakur nie spodziewał się, co może się mu przytrafić. Człowiek nigdy nie wie kiedy nadejdzie jego czas."
 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...