.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


BetterDayz.net
- wywiad z GO Twice'em
tłumaczenie: Piotr Studziński
 

     BetterDayz.net przeprowadziło ostatnio wywiad z G O Twice, producentem utworu "Ghetto Star" pochodzącego z albumu Better Dayz. W wywiadzie poruszono temat jego kariery, związku z Tupakiem i powstania utworu "Ghetto Star".

      Dla jakich muzyków produkowałeś podkłady?

     Pracowałem z Too Shortem, z Hammerem (kiedy był razem z Death Row), ze Street Thugs, włączając w to Nuttso, P.O.U.N.D., Mo Savage, którzy także byli w Death Row, ale ich nagrania nie zostały wydane ze względu na przedwczesną śmierć Paca i pójście Suge'a do więzienia. Zrobiłem dwa niewydane albumy Nuttso, pracowałem razem z Tupakiem, Seagram (R.I.P) oraz lokalnymi artystami z obszaru Bay Area.

     Z jakimi projektami będziesz związany w przyszłości?

     Kończę pracę nad debiutanckim albumem P.O.U.N.D. (Persistent Outlaw Until Natural Death); jest on teraz moim artystą, pracuję także nad remiksem "Ghetto Star" na potrzeby trzeciego albumu Nuttso wydanego przez Outlaw Recordz, pracuję także z raperką Jovane nad jej nagraniem, które ma zostać wydane pod koniec 2003, oraz nad większą ilością utworów Paca.

     Jak poznałeś Tupaca?

     Pewnej nocy zadzwonił do mnie Nuttso i powiedział, że potrzebuje podkładu dla siebie i Paca. W ostatniej chwili przyleciałem do L.A. i spotkałem się z Nuttso w Can-Am Studios. Zadzwonił do Paca. Kiedy siedzieliśmy w samochodzie na parkingu i słuchaliśmy podkładu, wtedy podjechał Pac, wystawił głowę przez okno i powiedział do mnie - "Ty to zrobiłeś?" Odpowiedziałem - "Tak, to ja", a on powiedział - "To będzie zajebiste." Tak właśnie powiedział.

    Jak powstała piosenka "Ghetto Star"? Czy pierwotnie została nagrana z Nuttso, czy z Bad Azz'em?


     Wersja z Bad Azz'em to falsyfikat. Bad Azz wszedł w posiadanie tego utworu, kiedy Pac został zastrzelony, a Suge poszedł do więzienia i kilku gości zabrało taśmy z piwnic Can-Am. Nuttso dostał taśmę matkę z "Ghetto Star" od MC Hammera. W tym czasie Kevin Dixon znany także jako Captain Save A Hoe pracował nad albumem i zapytał Nuttso, czy może użyć "Ghetto Star" na potrzeby swojego albumu. Nuttso odpowiedział, że pożyczy piosenkę Kevinowi, ale z innym podkładem, Kevin zgodził się. Potem G-Man Stan ze Find-a-way studios w Hayward, w Kalifornii, wykonał remiks tego utworu i przekazał taśmę matkę Kevinowi. W zamian Kevin prowadził interesy z Antem Banksem i z całym obozem, w tym z Bad Azz'em. Nie zrozumcie mnie źle, wytwórnia Bad Azz'a zapytała Nuttso, czy mogą uzyskać licencję na ten utwór i wykorzystać go na albumie Bad Azz'a (bez Nuttso). Zaoferowali mu 15000, a on powiedział "Nie". W końcu i tak skorzystano z tej piosenki, ponieważ nikt nie posiadał do niej praw, oprócz Suge'a, który był w więzieniu. Oryginalna wersja tej piosenki została nagrana w marcu 1996 roku przez Nuttso i Paca i nosiła tytuł "Burying One of Our Own", do momentu, kiedy Pac później zmienił jej nazwę po napisaniu tekstu na "Ghetto Star". Podobał mu się ten podkład i powiedział, że bez wątpienia zechce jeszcze ze mną popracować.

     Ile nagrałeś piosenek z Tupakiem? Czy potrafisz nam coś o tych piosenkach powiedzieć? Czy w przyszłości zostaną wydane?

     Nagraliśmy razem trzy piosenki "Ghetto Star", "Life As A G", która była podstawą utworu "Life's So Hard" pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej do filmu Gang Related. Trzecim utworem było "Born First, Ride Later", który teraz nazywa się "Don't Sleep" i gościnnie występują na nim Nuttso i Outlawz. Nie znam statusu tej piosenki, jeśli chodzi o to, czy została wydana czy też nie, ale Nuttso pracuje nad wyjaśnieniem tego.

     Jakie wyniosłeś doświadczenie z kontaktów z Tupakiem? Jakim typem osoby był w studio Tupac?

     Był on najciężej pracującym artystą jakiego znam. Był szybki i poważny. Potrafił zapisać około dziewięciu stron tekstu, nie odrywając długopisu od kartki. Kiedy wszedł do kabiny, aby nagrywać i coś mu nie wyszło - był na siebie wściekły - to resztę sześciogodzinnej sesji zakończył bez skazy. Zawołał do studia Danny Boya i kazał mu śpiewać refren, który słychać w tle przez sześć minut bez przerwy. Jest tego więcej, ale nie chcę zabierać więcej czasu.

     Czy uczestniczysz w pracach nad następnym albumem Tupaca?

     Spytano mnie, czy jestem zainteresowany wykonaniem paru remiksów, tak więc jestem w kontakcie z Amaru Entertainment i omawiamy teraz szczegóły. Pamiętaj - "Ghetto Star" zostało nagrane w 1996 roku, tak więc nowy materiał będzie w 2003 równie gorący i Pac z pewnością chciałby do niego zarapować, a ja dopilnuję, żeby podkłady zostały wykonane w sposób honorujący jego pamięć.

     Czy chciałbyś jeszcze coś przekazać fanom?

     Tak, jeśli jesteś prawdziwym fanem Tupaca, to kupisz jego albumy, zamiast ściągać je z internetu. Nowe remiksy Paca, które ja wykonam, będą z pewnością czymś, co każdemu się spodoba.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...