.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


Left Eye o Tupacu


     Kiedy po raz pierwszy spotkałaś Tupaca?

     Spotkaliśmy się w dziwnych okolicznościach. Pewnego dnia, pamiętam, że było to chyba w grudniu 1991 roku, oglądałam program w telewizji. Tupac naśmiewał się tam z Arsenio Halla i tak przykuł moją uwagę, że bardzo chciałam się z nim spotkać. Z okazji premiery 'Ain't too proud to beg' w sprzedaży pojawiły się koszulki z moją podobizną w wielkim zielonym kapeluszu. Rysunek ten stworzył pewien artysta, który gościł w tym celu w moim domu. Pewnego dnia, gdy sprzedawał koszulki w AU Center w Atlancie podszedł do niego Tupac i zapytał, czy zna tę dziewczynę? Odpowiedział, że tak, więc Tupac dał mu swój numer telefonu i poprosił, aby go mi przekazał. Pewnego dnia ten artysta znowu przychodzi do mnie i mówi - 'Nie zgadniesz, kogo spotkałem. Tupaca - zobaczył tę koszulkę i zapytał się, czy znam, bla, bla, bla...'. Ja na to - 'kurcze, to niesamowite, właśnie chciałabym go spotkać.' Poznaliśmy się przez telefon. Mieliśmy taki związek na odległość - sporo rozmawialiśmy, gdy on mieszkał w Kalifornii a ja w Atlancie.

     Czy często razem gdzieś wychodziliście?

     Nie za bardzo - chyba ze trzy razy. Nawet nie uważam to za jakieś wyjścia.

     Jakie są twoje ulubione piosenki Tupaca?

     Hmmm... niech pomyślę, 'I Wonder If Heaven Got A Ghetto', hmm... tyle ich jest. Najbardziej lubię te wcześniejsze - tak, 'Keep Ya Head Up' - tą chciałam przerobić, gdy Afeni pracowała nad projektem, w którym różni artyści mieli przedstawić własne wersje niektórych utworów, 'Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.', ta jest świetna. Lubię 'I Ain't Mad At Cha', All Eyez... nie, to nie jest tytuł piosenki? Tak, tak, pierwszy utwór na tej płycie All Eyez On Me, jaki jest jego tytuł? Tupac śpiewa tam 'I know you see me, can you feel me?'. 'Picture Me Rollin'... mogłabym wymieniać i wymieniać!

     Mówi się, że mieliście coś takiego jak 10 czy 5-letni plan. O co chodziło?

     Niedługo po tym, jak po raz pierwszy się spotkaliśmy, postanowiłam namalować jego portret - miał to być olejny obraz. Wymyśliłam taką zabawę - z tyłu mam napisać 10 rzeczy, które chcę osiągnąć w czasie 10 lat. Tupac miał ten obraz oprawić w ramę, po 10 latach wyjąć go i sprawdzić, co udało mi się osiągnąć. Każda spełniona rzecz to milion dolarów, za który mieliśmy sprzedać obraz na aukcji, pieniądze zaś przeznaczyć na organizacje charytatywne.

     Kiedy ostatni raz rozmawiałaś z Tupaciem?

     Ostatni raz widziałam go jakieś dwa miesiące przed śmiercią - w Kalifornii.

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...