.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


WCRydaz.com - Bo Rocc z The Dove Shack o Tupacu

tłumaczenie: Piotr Studziński (2004-03-07)


     Freestyling jest jakby pokazem całkowitych umiejętności, jakie posiadasz?

     Dokładnie. Uważam, że zanim osiągniesz pewien status w świecie muzyki rap, zanim będziesz mógł być na poziomie Jay-Z, albo nazywać siebie Jay-Z, musisz potrafisz freestylować. Wielu ludzi tego nie wie, ale na przykład Biggie nie potrafił tego robić. Biggie nie potrafił freestylować, a wiem to, ponieważ usłyszałem to z ust samego Biggiego, a nie od osób trzecich.

     Wielu ludzi nie wie, że tej samej nocy, kiedy Total nagrywało piosenkę 'Can't You See, What You Do To Me', Tupac został postrzelony w Nowym Jorku. Wiem to, ponieważ ja, Snoop, Warren G. oraz Twins i wszyscy inni byliśmy w studio z Total, kiedy Puffy pierwszy raz złapał ich z Syracuse, gdzie byli w studio w swoich wielkich swetrach, narzekając, że palimy zbyt wiele skrętów i że sprawiamy ból ich gardłom.

     Przyszedł do nas Biggie z czymś, co wyglądało jak pół funta (trawy) wraz z całym pudełkiem White Owls, dużym pudełkiem i powiedział Faith oraz jakimś innym kobietom, aby zabrały się do skręcania. Odpalano blunty, Total zaczęło narzekać i w momencie byliśmy gotowi do wyjścia, a gdy dotarliśmy do hotelu, to załączyliśmy telewizor, gdzie mówili, że Tupac właśnie został postrzelony.

     Freestylowaliśmy do 'Can't You See, What You Do To Me'. Ja Kurupt, czarnuchy z The Dove Shack staliśmy w korytarzu studia i freestylowaliśmy. Biggie stał tam i nas częstował. Kurupt spytał Biggiego czy chce się przyłączyć. Biggie odpowiedział: "Hej ja nie freestyluje człowieku, nie freestyluje." Ale wbił się i zapodał jakąś zwrotkę, którą napisał wcześniej, która była fajna, ale powiedział, że nie jest to freestyle. Nie mówił tego prosto z główy.

     Kurcze, nie wiedziałem o tym, że było to w tą samą noc, kiedy Pac został postrzelony.

     W noc, kiedy Pac został postrzelony w Nowym Jorku, byliśmy w studio razem z Biggiem i resztą. Jako The Dove Shack przyjechaliśmy tam pracować z Jam Masterem Jay'em. Spotykaliśmy się z Russellem Simmonsem, Lyor i resztą. Pracowaliśmy nad naszym projektem. Snoop i reszta właśnie wróciła zza oceanu. Chyba z Amsterdamu... nie to Warren G właśnie wrócił z Amsterdamu, a Snoop był w mieście, aby wystąpić w programie Apollo Comedy Hour.

     Tamtej nocy Snoop, Rage i reszta miała brać udział w zdjęciach do ich odcinka. W jedną noc nakręcili pięć różnych epizodów. W tamtą szczególną noc kręcili odcinek Brandy kiedy tam była, kręcili także odcinek Snoopa oraz Mary J Blige.

     Wpadliśmy na Puffy'ego i Puffy powiedział, żebyśmy udali się do studia Hit Factory. Tam właśnie stamtąd poszliśmy. Byliśmy tam razem z nimi, rozluźnieni gadaliśmy sobie w Hit Factory. Jak już mówiłem, Jah Skillz i Da 5 Footaz wyszły i w momencie, kiedy opuszczaliśmy studio. Koło jednej z Da 5 Footaz, Jah Skillz zaczął dzwonić telefon. Powiedziała - "Człowieku, włącz telewizor!" Mówili, że Pac został postrzelony w studio tutaj gdzieś w pobliżu. Kiedy to usłyszeliśmy, stwierdziliśmy - "Niesamowite."

     Czy znaliście wtedy Paca?

     Ja znałem. Kiedy ja i Pac poznaliśmy się, to nie mieliśmy ze sobą dobrych stosunków. Wielu ludzi o tym nie wie. Ja i Pac mieliśmy sprzeczkę odnośnie tego, co się stało w House Of Blues. Pewnej nocy coś się wydarzyło. Nie chciałbym się w to zbytnio zagłębiać, ale była w to zaangażowana pewna kobieta, z która się zadawał, która była bardzo popularna i która każdy zna.

     Pewne zdarzenie miało miejsce, kiedy padło na mnie oskarżenie o to, że dałem jej w klubie klapsa w tyłek. Zrobił to mój ziomek, który był obok mnie. Kiedy ona znalazła się przede mną, kręcąc dupą, mając na sobie prześwitującą kreacje z siatki, majteczki, to mogłeś zobaczyć przez tą siateczkę, że nie ma stanika, sterczą jej sutki, jeśli mam być dokładny, to było to podczas premiery Poetic Justice.

     Było to podczas imprezy związanej z premierą Poetic Justice w House Of Blues. Podczas tego wieczora ja i Pac stanęliśmy na przeciwko siebie, ale potem wszystko było już w porządku. Przyszedł do Trek studio, kiedy Warren G pracował nad swoim albumem. Ponieważ pracowałem wspólnie z Richie Richem, zakończyliśmy nasz spór. Ja i on naprawdę mieliśmy okazję spokojnie pogadać i spędzić razem trochę czasu. To już była inna historia.

     Jest jeszcze jedna zwariowana rzecz, otóż, byłem w Nowym Jorku, kiedy Pac został postrzelony pierwszy raz, ale byłem także w Las Vegas, kiedy strzelano do niego po raz drugi. Za każdym razem nie mieliśmy tego dnia ze sobą kontaktu. Byłem w tych miastach za każdym razem, kiedy do niego strzelano. W noc kiedy go zabito, byłem na imprezie E-40 w Luxorze.

     Czy istnieją jakieś wasze wspólne nagrania z Pakiem, bądź kimkolwiek innym z Death Row, które nie ujrzały światła dziennego?

     Człowieku mam tego tak dużo. Ja taki właśnie jestem, wtedy byłem w określonym trybie pracy, muszę jakoś zarabiać pieniądze, aby popłacić swoje rachunki, wtedy dopiero wchodziłem do tego przemysłu, nagrałem wiele rzeczy za darmo. Robiłem to na zasadzie - "Ja zrobię zwrotkę dla ciebie, a ty dla mnie."

     Mam nagrania razem ze Snoopem, które nie zostały jeszcze wydane. I mam tu na myśli zabójcze rzeczy. Lepsze niż to, co wydaje teraz. Mam nagrania z Tupakiem, które także nie zostały wydane. Mam z nim jedną albo dwie piosenki, które są absolutnie nie do pobicia. Mam także kilka mniejszych rzeczy, ale to głównie z moimi ludźmi. Także z Nate Doggiem oraz Eminemem.

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...