.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


WCRydaz.com - Yukmouth o Tupacu

tłumaczenie: Piotr Studziński (2004-03-07)


     WCRydaz.com przeprowadziło niedawno wywiad z Yukmouthem, w którym mówi on, co zrobiłby inaczej, jeśli to od niego zależałoby, jak wyglądałyby pośmiertne albumy Tupaca. Poniżej znajduje się fragment tego wywiadu:

     Co sądzisz o tym, że na nagraniach Tupaca znajdują się ci wszyscy komercyjni kolesie jak Trick Daddy, czy T.I podczas kiedy ludzie tacy jak Mac Mall, czy nawet Nutt-So są usuwani i zastępowani kim innym?

     Nie podoba mi się to człowieku. Uważam, że jeśli ktoś był partnerem Tupaca to powinno się z nim trzymać. Trzymał bym się ścieżki All Eyez On Me. Tam były czarnuchy z Bay. Byli to: E-40, B-Legit, Rappin' 4-Tay, Richie Rich, C-BO. Rozumiesz mnie? Na innych albumach Mac Mall, okazjonalnie Digital Underground, ponieważ to byli jego ludzie.

     Powinno się zostać przy tych ludziach, to są czarnuchy, które były na każdym albumie, który został wydany, a także Outlawz oraz Thug Life. Ta właśnie grupa jako jedyna powinna znaleźć się na jego albumach. Jeśli nie chcesz ich, nie próbuj kombinować. (Pac) kochał Snoopa, Daza i innych. Słyszałem, że Snoop i Pac mieli jakieś nieporozumienia między sobą, kiedy umierał Pac, lecz kochał on Tha Dogg Pound, Kurupta i resztę. Zawsze uważał, że Kurupt był jednym z najlepszych raperów.

     Po prostu powinno się tego trzymać. Produkcją powinien zająć się ten czarnuch DJ Quik, Johnny J oraz Hurt-M-Badd. Kto jeszcze? Chyba jeszcze jeden sukinsyn. Trzymajcie się tego zespołu producentów. To oni uczynili muzykę Paca taką, jaką słyszeliśmy. Oni to stworzyli, podkład z Hail Mary, tworzyli ten typ muzyki, który zawsze przywołuje na myśl Tupaca.

     Mannie Fresh ma swój własny dźwięk. Tupac miał swój na All Eyez On Me i Makavelim, rozumiesz mnie? Trzymałbym się tych samych akustycznych elementów, meksykańskiego klimatu, wiesz o czym mówię? Podkładów typu 'Me And My Girlfriend' z gitarami - to jest właśnie Pac, którego można by słuchać całymi dniami.

     Oni muszą się tego trzymać. To wciąż się sprzedaje. Jego albumy za każdym razem osiągają status podwójnej platyny, tak więc robią coś dobrego, ale pamiętajmy, że zawsze może być lepiej.

    Wydaje się, że Afeni zdejmuje ich z nagrań, ponieważ nie słychać ich w radio?

     Tak, wrzuca tych, którzy są dzisiaj popularni. Ja rozumiem także to. Nikt nie ma prawa decydować za matkę Tupaca, może to robić tylko ona. Ja tylko przedstawiam moją opinię. Jeśli ja bym tworzył ten album, umieścił bym na nim wielu ziomków Paca, których on sam umieścił na kilku pierwszych albumach, żeby utrzymać ten klimat, ale dodał bym także kilku nowych gości, tak aby było to również na czasie. Zrobiłbym taką mieszankę. Tak właśnie bym to wykonał.

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...