.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


HipHopDX.com - wywiad z Jewell
tłumaczenie: Kamil Mroziński  (6.04.2013)
 

Cóż, muszę o to zapytać...nie było Cię w Vegas kiedy postrzelono Tupaca?

Nie, ale miałam sen. Pierwotnie powinnam lecieć do Vegas, ale Tupac i Suge wezwali mnie do studia. Tej nocy byłam tam ja, producent Demetrius Shipp, Hammer. Wpadł także Nate Dogg w sprawie swojego (niewydanego) albumu, który miksowano i masterowano. Myślę, że chciał posłuchać tych piosenek, zanim wyjechał do Vegas. Ja także miałam się tam znaleźć. Zabawne jest to, że zarówno kuzynka Suge'a - Rochelle, która była moją kumpelą, jak i ja miałyśmy różne sny na temat zabójstwa Tupaka 

To było nawet przerażające, ponieważ Tupac planował nagranie utworu "Money, Sex and Weed". Założeniem było spełnienie tych trzech życzeń...zamierzał wpaść i nagrać ten kawałek przed wyjazdem do Vegas, ale, on i Suge zajęli się czymś innym i Knight dzwonił do mnie by powiedzieć, że po powrocie 'Pac zrobi ten utwór. Suge dał mi 'Paka do telefonu, a ten zawołał: "Jeweeeeell!". Ja na to: "Co słychać?". Odpowiedział: "Pamiętam o Tobie dziecino, bez obaw. Będę na pewno". "Ok, jesteś w drodze?" - zapytałam. "No...nie. Jedziemy najpierw do Vegas" - odparł. 

Zaczęłam więc opowiadać o swoim śnie. Płakałam i błagałam go by nie jechał. Śmieszne jest to, że przez długi czas Suge myślał, że ich wrobiłam. Opis tego, co zobaczyłam we śnie, zbliżony był do tego co stało się w Vegas. Zaczęłam powtarzać 'Pakowi: "Jeśli pojedziesz, to już nie wrócisz. Proszę Cię nie jedź". On na to: "Aw, Suge - Jewell świruje". I oddał słuchawkę Suge'owi. Powiedziałam: "Słuchaj, proszę nie jedźcie do Vegas. Nie wrócicie stamtąd cali". Suge odparł: "Jewell, nie boję się żadnych drani. O czym ty w ogóle mówisz?". Powiedziałam mu: "Zamiast jechać do Vegas, czemu po prostu nie obejrzycie walki (Mike Tyson vs. Bruce Seldon) w domu, przed telewizorem? Weźcie kilka dziewczyn, parę dziwek, drinków - nie jedźcie między ludzi". Byli przekonani jednak, że mi odbiło bo szlochałam przez telefon. Byłam tak przytłoczona, że Demetrius musiał zabrać mi słuchawkę i porozmawiać z Suge'm. Stwierdził: "Widać wyrwała się z drzemki i histeryzuje".

Nie mogę więc opowiedzieć o wszystkim, wszystkim co się stało, ale przerażające było to, że ostrzeżenie poprzedziło destrukcję. Nie umiem powiedzieć, czy dziś Tupac byłby pośród żywych, ale mogę stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że w tym konkretnym czasie pozostałby przy życiu, gdyby tylko mnie posłuchał.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...