.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


Makaveli.com - wywiad z prawnikiem Amaru Entertainment, Diną LaPolt (IX.2003)


     Jak idą prace nad tworzeniem Centrum Sztuki pod patronatem Tupaca i czego możemy się po tym przedsięwzięciu spodziewać? Czy będzie miało miejsce uroczyste otwarcie po zakończeniu tego projektu?

     Centrum będzie miało kino na 500 miejsc, studio nagraniowe, studio taneczne, pomieszczenia do przeprowadzania zajęć, jak również muzeum Tupaca Shakura, w którym znajdzie się wiele przedmiotów należących do artysty, jak na przykład jego Mercedes, ubrania, biżuteria, itp. Budynek powstaje w Stone Mountain, w stanie Georgia. Jego otwarcie przewidujemy na 2004 rok, oczywiście z wielką pompą. Ciągle również oczekujemy jakiegokolwiek wsparcia dla budowy, gdyż Pani Shakur oraz Amaru wykładają wszystkie pieniądze.

     W Sundance w tym roku ma mieć miejsce premiera filmu dokumentalnego opartego na życiu Tupaca. Kilka osób z naszej ekipy się tam udaje, niemniej - czy moglibyście podzielić się z nami informacjami dotyczącymi tej produkcji, które dałyby jakiś ogólny obraz tego, czego fani mogą się spodziewać? Słyszeliśmy, że w filmie Tupac sam opowiada o sobie. Czy nagrania te pochodzą z czasów przed Death Row, czy też późniejszych?

     Ten film jest wyjątkowy z tego względu, że narratorem jest właśnie samu Tupac. Nie pojawią się tam wywiady z nikim innym. Jedynym głosem, który usłyszycie przez dwie godziny trwania filmu, będzie głos Tupaca. Od dzieciństwa, aż po śmierć. W produkcji pojawią się również jego najpopularniejsze piosenki. To prawdziwie niesamowite przedsięwzięcie i wydaje mi się, że fanom naprawdę się spodoba. Po pierwszym oglądnięciu filmu dosłownie przeszły mnie ciarki.

     Ścieżka dźwiękowa do filmu oraz książkowa biografia ukażą się po premierze filmu. Czy pośród piosenek usłyszymy także Shakura, czy też może ta płyta będzie czymś w rodzaju hołdu dla Tupaca?

     Soundtrack wydamy około 6 tygodni przed premierą kinową filmu, która ma nastąpić w okolicach 13 września. Książka pojawi się w tym samym czasie co film. Na ścieżce dźwiękowej pojawią się najprawdopodobniej najlepsze kawałki Tupaca, które nie znalazły się na płycie 'Greatest Hits'. Niewykluczone, że część z nich zostanie zmiskowana, aby dodać im trochę smaczku - jak na przykład gitara akustyczna. Przewidujemy, że będą też kawałki niewydane, jak również utwory w wykonaniu innych artystów - przykładowo Ja Rule.

     Kiedy rozpoczną się prace nad nowym podwójnym albumem Tupaca, który ma ukazać się jesienią 2003? Czego mogą spodziewać się fani?

     Na płycie pojawią się kawałki Tupaca z lat 1993-1994, gdy nagrywał dla Interscope. Po tym wydamy jeszcze jeden...a może dwa...hahaha.

     Ten rok ma przynieść dwie biografie - Tupaca oraz Afeni. Powiedziano nam, że Jasmine Guy pisze opowieść o Afeni Shakur. W jaki sposób Afeni wspomaga tworzenie tej książki i czy któraś z biografii pozwoli fanom przyjrzeć się lepiej dzieciństwu Tupaca?

     Afeni spotyka się z Jasmine, Jasmine rozmawia również z wieloma osobami, które znają Afeni. Biografia Tupaca opowiada sporo o dzieciństwie artysty, zaś książka o jego matce to relacja z jej życia. Obie pozycje zostaną opublikowane przez Atria Books, oddział Simona & Schuster.

     Ostatnim z projektów, które zostały wspomniane, jest 'Tupac Shakur: In The Beginning'. Czy możesz powiedzieć nam coś więcej o tym i kto jest w to zaangażowany?

     To film stworzony przez Amaru/MTV Networks, opowiadający o pierwszych 17 latach życia Tupaca. Kończymy właśnie wstępne rozmowy ze scenarzystą Josslyn Luckett. Po zaakceptowaniu warunków przez Amaru i MTV, powstanie scenariusz i rozpocznie się dobieranie obsady. Film jest tworzony z przeznaczeniem do wyświetlenia go w telewizji i ukaże się właśnie na MTV.

     Czy chciałabyś powiedzieć nam coś jeszcze?

     Amaru uruchomiło właśnie sprzedaż rzeczy związanych z Tupakiem na stronie www.2paclegacy.com i to jeszcze nie koniec. Wkrótce rozszerzymy naszą ofertę, m.in. o plakaty. W lutym przewidujemy zbiórkę na rzecz Centrum Sztuki pod hasłem 'sportowcy w hołdzie Tupakowi'. Afeni Shakur nie ustaje w wysiłkach, aby pamięć o Tupacu nie zginęła i to dla nas - Amaru - zaszczyt, że możemy być tego częścią. To prawdziwa łaska być zaangażowanym w pracę związaną z Tupakiem i naprawdę cieszę się, że wybrano mnie na doradcę Amaru Entertainment. Niech Bóg was błogosławi za nieustanne wsparcie. Pokój.

     Dziękuję, że poświęciłaś nam sówj czas i za przekazanie wsparcia fanom.

wywiad pochodzi z magazynu The Source

Tylko kilka osób wie o czym mówił 50 Cent w swoim utworze ''Many Man'' w wersie: ''Kiedy Pac został postrzelony / Dostałem wiadomość z pudła, że oberwało się Tutowi.'' Tut, o którym mowił, to 41-letni Walter Johnson, człowiek, który jak niektórzy uważają jest odpowiedzialny za zamach na Tupaca Shakura z roku 1994, który miał miejsce w Studiach Nagraniowch Quad w Nowym Jorku. Tut przyznaje, że nie nie jest aniołem, lecz chciałby oczyścić swoje imię z tego szczególnego zarzutu. Podczas telefonicznego wywiadu z więzienia, przeprowadzonego przez The Source, Tut mówi o swoim zaangażowaniu we wciąż nie wyjaśniony zamach na Tupaku.

The Source: Dlaczego ludzie związani z Hip-Hopową społecznością mówią, że byłeś zamieszany w zamach na Tupaca przeprowadzony w Quad Studios?

Walter Johnson aka King Tut: Prawde mówiąc nie było mnie tam. Nigdy nie spotkałem Tupaca Shakura. W czasie zamachu nie było mnie w tym budynku.

Czy zdziwiło cię, kiedy cała ta sprawa powróciła w momencie, gdy 50 Cent wspomniał tą sytuację w utworze ''Many Man''?

Nie znam osobiście 50 Centa. Wymienił moje imię w swoim utworze, tylko że ja nie wiem po co to robił. Wydaje mi się, że 50 Cent wykorzystuje wszystko co tylko może, aby sprzedać swoje nagrania. W jego utworach możesz odnaleźć takie osoby jak Pistol Pete, Pappy Mason czy innych, myślę że niektórzy robią tak, aby poniżać innych. Kiedy indziej robią to, aby ich sławić, a jeszcze innym razem robią to, ponieważ uważają, że to właśnie otworzy ludziom oczy na daną sytuację.

Czy wiesz dokładnie skąd pochodzi ta informacja?

W biznesie muzycznym siedzą ludzie, którzy mnie wrobili... A zrobili to dlatego, aby nie stracić swoich udziałów w tym biznesie. Zrobili to, co zrobili, aby uniknąć swojego upadku. Nie chcę tu wymieniać żadnych nazwisk, ponieważ w dalszym ciągu toczy się śledztwo oraz sprawa przez którą siedzę w więzieniu. Te osoby powiązały moje nazwisko z sytuacją Tupaca. Podali policji moje nazwisko, żeby mnie ujęła.

Z powodu jakiego zarzutu znajdujesz się teraz w więzieniu?

Chłopak i dziewczyna mieli sprawę za narkotyki. Zostali okradnięci. Policja złapała mnie i powiedziała, że jestem aresztowany za rabunek na tej dziewczynie (biżuteria i kurtka). Chłopak nigdy nie zidentyfikował mnie jako tego, który ich napadł, lecz zmuszono dziewczynę aby na mnie nakłamała w zamian za nietykalność. Przyznaję, że pochodzę z ulicy, mam kartotekę i wiele problemów z prawem, ale akurat w tamtym okresie zacząłem się poprawiać. Właśnie wróciłem wtedy do domu po wygraniu sprawy z 17 zarzutami dotyczącymi handlu narkotykami, a tu się okazuje, że aresztują mnie za inny zarzut.

Tak więc uważasz, że Federalni wykorzystali tą sprawę, aby cię zamknąć w więzieniu, ponieważ sądzili, że to ty byłeś zamieszany w zamach na Tupaca z 1994 w Quad Studios?

Kiedy mnie schwytali sądzili, że Puffy Combs był tym, który wydał na Tupaca wyrok; że to Puff był odpowiedzialny za ten zamach. W zasadzie w tamtym okresie nie zadawałem się z Puffym i całą resztą. Zaznajomiłem się bliżej z Seanem ''Puffy'' Combsem, po tym jak wydarzył się ten incydent z Tupakiem. W tym przemyśle są pewne postacie, które miały w tym swój udział, ale ja nie mam nic do ukrycia. Chcę, żeby cały świat na to spojrzał i przeprowadził własne śledztwo dotyczące tego, kto stał za pierwszą próbą, jak i za właściwym zabójstwem Tupaca.

Jakie łączą cię stosunki z Puffym?

Nie łączą mnie z nim żadne stosunki. Skupiałem się na tym, aby wejść w świat branży muzycznej, poznać różne osoby i nauczyć się tyle ile tylko się dało. W tamtym okresie z Puffym Combsem zadawało się także parę innych osób, które także pochodziły z Brooklynu. Kiedy weszłem w kręgi branży, te osoby nie chciały aby coś mnie łączyło z Puffym Combsem, dlatego naopowiadały mu o mnie wiele złych rzeczy - że nie można mi ufać.

Ukazało się parę artykułów, które mówiły o twoim udziale w strzelaninie w Quad, wspomniano cię nawet w książce na temat morderstwa Tupaca Shakura autorstwa Cathy Scott. Jak masz się zamiar do tego odnieść?

Osobistości, które mnie wrobiły, poszły do Suge'a Knighta i powiedziały mu, że to ja zrobiłem. Lecz kiedy Suge i jego ludzie zobaczyli zdjęcie, wiedzieli że to nie ja. (Reporter Los Angeles Times) Chuck Phillips przyjechał zrobić ze mną wywiad rok temu. Chciał dowiedzieć się czegoś o Suge'u i Puffym. Powiedziałem mu, że Puffy nie jest 'tego rodzaju' osobą i że chcieli abym go wrobił. Cathy Scott też chciała na mnie naskoczyć. Jeśli kochasz choć trochę Tupaca Shakura, jeśli kochasz choć trochę Biggie Smallsa, jeśli kochasz chociaż trochę rap, to zainteresuj się tą sprawą i zobacz co mam do zaoferowania. Może nie znam wszystkich odpowiedzi, ale jestem prawie pewien, że wiem coś bardzo ważnego, czym będzie zainteresowany świat rapu. Tak jak glina może zdemaskować przestępcę, tak przestępca może zdemaskować glinę.

Wygląda na to, że Hip Hopowy Oddział Specjalny pracował już wtedy. Z twojej perspektywy czy możesz ocenić na ile rzeczywisty jest Oddział Specjalny?

Oni atakują Hip Hopową społeczność i mówią, że rap jest źródłem zbrodni... Ponieważ teksty rapowe są bardzo często rewolucyjne, to często odbiera się je jakos nawoływanie do przemocy. Biała Ameryka tego nie rozumie. Atakują Hip Hop ponieważ generuje on bardzo dużo pieniędzy, oni nie chcą by młody, Czarny mężczyzna miał taką ilość pieniędzy, nie chcą żeby miał dzięki temu jakąkolwiek władzę. Ponieważ Hip Hop cały czas się rozwija i staje się silniejszy, stajemy się głównym czynnikiem politycznym.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...