.
strona główna | powrót do listy wywiadów
.
.


The Source - wywiad z Walterem "Tutem" Johnsonem
tłumaczenie: Piotr Studziński


     Tylko kilka osób wie, o czym mówił 50 Cent w swoim utworze ''Many Man'' w wersie: ''Kiedy Pac został postrzelony / Dostałem wiadomość z pudła, że oberwało się Tutowi.'' Tut, o którym mówił, to 41-letni Walter Johnson, człowiek, który jak niektórzy uważają, jest odpowiedzialny za zamach na Tupaca Shakura z roku 1994, który miał miejsce w studiach nagraniowch Quad w Nowym Jorku. Tut przyznaje, że nie nie jest aniołem, lecz chciałby oczyścić swoje imię z tego szczególnego zarzutu. Podczas telefonicznego wywiadu z więzienia, przeprowadzonego przez The Source, Tut mówi o swoim zaangażowaniu we wciąż nie wyjaśniony zamach na Tupaku.

     The Source: Dlaczego ludzie związani z Hip-Hopową społecznością mówią, że byłeś zamieszany w zamach na Tupaca przeprowadzony w Quad Studios?

     Walter Johnson aka King Tut: Prawdę mówiąc, nie było mnie tam. Nigdy nie spotkałem Tupaca Shakura. W czasie zamachu nie było mnie w tym budynku.

     Czy zdziwiło cię, kiedy cała ta sprawa powróciła w momencie, gdy 50 Cent wspomniał tą sytuację w utworze ''Many Man''?

     Nie znam osobiście 50 Centa. Wymienił moje imię w swoim utworze, tylko że ja nie wiem, po co to robił. Wydaje mi się, że 50 Cent wykorzystuje wszystko, co tylko może, aby sprzedać swoje nagrania. W jego utworach możesz odnaleźć takie osoby jak Pistol Pete, Pappy Mason czy innych, myślę że niektórzy robią tak, aby poniżać innych. Kiedy indziej robią to, aby ich sławić, a jeszcze innym razem robią to, ponieważ uważają, że to właśnie otworzy ludziom oczy na daną sytuację.

     Czy wiesz dokładnie, skąd pochodzi ta informacja?

     W biznesie muzycznym siedzą ludzie, którzy mnie wrobili... A zrobili to dlatego, aby nie stracić swoich udziałów w tym biznesie. Zrobili to, co zrobili, aby uniknąć swojego upadku. Nie chcę tu wymieniać żadnych nazwisk, ponieważ w dalszym ciągu toczy się śledztwo oraz sprawa, przez którą siedzę w więzieniu. Te osoby powiązały moje nazwisko z sytuacją Tupaca. Podali policji moje nazwisko, żeby mnie ujęła.

     Z powodu jakiego zarzutu znajdujesz się teraz w więzieniu?

     Chłopak i dziewczyna mieli sprawę za narkotyki. Zostali okradnięci. Policja złapała mnie i powiedziała, że jestem aresztowany za rabunek na tej dziewczynie (biżuteria i kurtka). Chłopak nigdy nie zidentyfikował mnie jako tego, który ich napadł, lecz zmuszono dziewczynę, aby na mnie nakłamała w zamian za nietykalność. Przyznaję, że pochodzę z ulicy, mam kartotekę i wiele problemów z prawem, ale akurat w tamtym okresie zacząłem się poprawiać. Właśnie wróciłem wtedy do domu po wygraniu sprawy z 17 zarzutami dotyczącymi handlu narkotykami, a tu się okazuje, że aresztują mnie za inny zarzut.

     Tak więc uważasz, że Federalni wykorzystali tą sprawę, aby cię zamknąć w więzieniu, ponieważ sądzili, że to ty byłeś zamieszany w zamach na Tupaca z 1994 w Quad Studios?

     Kiedy mnie schwytali, sądzili, że Puffy Combs był tym, który wydał na Tupaca wyrok; że to Puff był odpowiedzialny za ten zamach. W zasadzie w tamtym okresie nie zadawałem się z Puffym i całą resztą. Zaznajomiłem się bliżej z Seanem ''Puffy'' Combsem, po tym jak wydarzył się ten incydent z Tupakiem. W tym przemyśle są pewne postacie, które miały w tym swój udział, ale ja nie mam nic do ukrycia. Chcę, żeby cały świat na to spojrzał i przeprowadził własne śledztwo dotyczące tego, kto stał za pierwszą próbą, jak i za właściwym zabójstwem Tupaca.

     Jakie łączą cię stosunki z Puffym?

     Nie łączą mnie z nim żadne stosunki. Skupiałem się na tym, aby wejść w świat branży muzycznej, poznać różne osoby i nauczyć się tyle, ile tylko się dało. W tamtym okresie z Puffym Combsem zadawało się także parę innych osób, które także pochodziły z Brooklynu. Kiedy wszedłem w kręgi branży, te osoby nie chciały, aby coś mnie łączyło z Puffym Combsem, dlatego naopowiadały mu o mnie wiele złych rzeczy - że nie można mi ufać.

     Ukazało się parę artykułów, które mówiły o twoim udziale w strzelaninie w Quad, wspomniano cię nawet w książce na temat morderstwa Tupaca Shakura autorstwa Cathy Scott. Jak masz się zamiar do tego odnieść?

     Osoby, które mnie wrobiły, poszły do Suge'a Knighta i powiedziały mu, że to ja zrobiłem. Lecz kiedy Suge i jego ludzie zobaczyli zdjęcie, wiedzieli że to nie ja. (Reporter Los Angeles Times) Chuck Phillips przyjechał zrobić ze mną wywiad rok temu. Chciał dowiedzieć się czegoś o Suge'u i Puffym. Powiedziałem mu, że Puffy nie jest 'tego rodzaju' osobą i że chcieli, abym go wrobił. Cathy Scott też chciała na mnie naskoczyć. Jeśli kochasz choć trochę Tupaca Shakura, jeśli kochasz choć trochę Biggie Smallsa, jeśli kochasz chociaż trochę rap, to zainteresuj się tą sprawą i zobacz, co mam do zaoferowania. Może nie znam wszystkich odpowiedzi, ale jestem prawie pewien, że wiem coś bardzo ważnego, czym będzie zainteresowany świat rapu. Tak jak glina może zdemaskować przestępcę, tak przestępca może zdemaskować glinę.

     Wygląda na to, że Hip Hopowy Oddział Specjalny pracował już wtedy. Z twojej perspektywy czy możesz ocenić, na ile rzeczywisty jest Oddział Specjalny?


     Oni atakują Hip Hopową społeczność i mówią, że rap jest źródłem zbrodni... Ponieważ teksty rapowe są bardzo często rewolucyjne, to często odbiera się je jako nawoływanie do przemocy. Biała Ameryka tego nie rozumie. Atakują Hip Hop, ponieważ generuje on bardzo dużo pieniędzy, oni nie chcą by młody, Czarny mężczyzna miał taką ilość pieniędzy, nie chcą żeby miał dzięki temu jakąkolwiek władzę. Ponieważ Hip Hop cały czas się rozwija i staje się silniejszy, stajemy się głównym czynnikiem politycznym.

wywiad pochodzi z magazynu The Source

Tylko kilka osób wie o czym mówił 50 Cent w swoim utworze ''Many Man'' w wersie: ''Kiedy Pac został postrzelony / Dostałem wiadomość z pudła, że oberwało się Tutowi.'' Tut, o którym mowił, to 41-letni Walter Johnson, człowiek, który jak niektórzy uważają jest odpowiedzialny za zamach na Tupaca Shakura z roku 1994, który miał miejsce w Studiach Nagraniowch Quad w Nowym Jorku. Tut przyznaje, że nie nie jest aniołem, lecz chciałby oczyścić swoje imię z tego szczególnego zarzutu. Podczas telefonicznego wywiadu z więzienia, przeprowadzonego przez The Source, Tut mówi o swoim zaangażowaniu we wciąż nie wyjaśniony zamach na Tupaku.

The Source: Dlaczego ludzie związani z Hip-Hopową społecznością mówią, że byłeś zamieszany w zamach na Tupaca przeprowadzony w Quad Studios?

Walter Johnson aka King Tut: Prawde mówiąc nie było mnie tam. Nigdy nie spotkałem Tupaca Shakura. W czasie zamachu nie było mnie w tym budynku.

Czy zdziwiło cię, kiedy cała ta sprawa powróciła w momencie, gdy 50 Cent wspomniał tą sytuację w utworze ''Many Man''?

Nie znam osobiście 50 Centa. Wymienił moje imię w swoim utworze, tylko że ja nie wiem po co to robił. Wydaje mi się, że 50 Cent wykorzystuje wszystko co tylko może, aby sprzedać swoje nagrania. W jego utworach możesz odnaleźć takie osoby jak Pistol Pete, Pappy Mason czy innych, myślę że niektórzy robią tak, aby poniżać innych. Kiedy indziej robią to, aby ich sławić, a jeszcze innym razem robią to, ponieważ uważają, że to właśnie otworzy ludziom oczy na daną sytuację.

Czy wiesz dokładnie skąd pochodzi ta informacja?

W biznesie muzycznym siedzą ludzie, którzy mnie wrobili... A zrobili to dlatego, aby nie stracić swoich udziałów w tym biznesie. Zrobili to, co zrobili, aby uniknąć swojego upadku. Nie chcę tu wymieniać żadnych nazwisk, ponieważ w dalszym ciągu toczy się śledztwo oraz sprawa przez którą siedzę w więzieniu. Te osoby powiązały moje nazwisko z sytuacją Tupaca. Podali policji moje nazwisko, żeby mnie ujęła.

Z powodu jakiego zarzutu znajdujesz się teraz w więzieniu?

Chłopak i dziewczyna mieli sprawę za narkotyki. Zostali okradnięci. Policja złapała mnie i powiedziała, że jestem aresztowany za rabunek na tej dziewczynie (biżuteria i kurtka). Chłopak nigdy nie zidentyfikował mnie jako tego, który ich napadł, lecz zmuszono dziewczynę aby na mnie nakłamała w zamian za nietykalność. Przyznaję, że pochodzę z ulicy, mam kartotekę i wiele problemów z prawem, ale akurat w tamtym okresie zacząłem się poprawiać. Właśnie wróciłem wtedy do domu po wygraniu sprawy z 17 zarzutami dotyczącymi handlu narkotykami, a tu się okazuje, że aresztują mnie za inny zarzut.

Tak więc uważasz, że Federalni wykorzystali tą sprawę, aby cię zamknąć w więzieniu, ponieważ sądzili, że to ty byłeś zamieszany w zamach na Tupaca z 1994 w Quad Studios?

Kiedy mnie schwytali sądzili, że Puffy Combs był tym, który wydał na Tupaca wyrok; że to Puff był odpowiedzialny za ten zamach. W zasadzie w tamtym okresie nie zadawałem się z Puffym i całą resztą. Zaznajomiłem się bliżej z Seanem ''Puffy'' Combsem, po tym jak wydarzył się ten incydent z Tupakiem. W tym przemyśle są pewne postacie, które miały w tym swój udział, ale ja nie mam nic do ukrycia. Chcę, żeby cały świat na to spojrzał i przeprowadził własne śledztwo dotyczące tego, kto stał za pierwszą próbą, jak i za właściwym zabójstwem Tupaca.

Jakie łączą cię stosunki z Puffym?

Nie łączą mnie z nim żadne stosunki. Skupiałem się na tym, aby wejść w świat branży muzycznej, poznać różne osoby i nauczyć się tyle ile tylko się dało. W tamtym okresie z Puffym Combsem zadawało się także parę innych osób, które także pochodziły z Brooklynu. Kiedy weszłem w kręgi branży, te osoby nie chciały aby coś mnie łączyło z Puffym Combsem, dlatego naopowiadały mu o mnie wiele złych rzeczy - że nie można mi ufać.

Ukazało się parę artykułów, które mówiły o twoim udziale w strzelaninie w Quad, wspomniano cię nawet w książce na temat morderstwa Tupaca Shakura autorstwa Cathy Scott. Jak masz się zamiar do tego odnieść?

Osobistości, które mnie wrobiły, poszły do Suge'a Knighta i powiedziały mu, że to ja zrobiłem. Lecz kiedy Suge i jego ludzie zobaczyli zdjęcie, wiedzieli że to nie ja. (Reporter Los Angeles Times) Chuck Phillips przyjechał zrobić ze mną wywiad rok temu. Chciał dowiedzieć się czegoś o Suge'u i Puffym. Powiedziałem mu, że Puffy nie jest 'tego rodzaju' osobą i że chcieli abym go wrobił. Cathy Scott też chciała na mnie naskoczyć. Jeśli kochasz choć trochę Tupaca Shakura, jeśli kochasz choć trochę Biggie Smallsa, jeśli kochasz chociaż trochę rap, to zainteresuj się tą sprawą i zobacz co mam do zaoferowania. Może nie znam wszystkich odpowiedzi, ale jestem prawie pewien, że wiem coś bardzo ważnego, czym będzie zainteresowany świat rapu. Tak jak glina może zdemaskować przestępcę, tak przestępca może zdemaskować glinę.

Wygląda na to, że Hip Hopowy Oddział Specjalny pracował już wtedy. Z twojej perspektywy czy możesz ocenić na ile rzeczywisty jest Oddział Specjalny?

Oni atakują Hip Hopową społeczność i mówią, że rap jest źródłem zbrodni... Ponieważ teksty rapowe są bardzo często rewolucyjne, to często odbiera się je jakos nawoływanie do przemocy. Biała Ameryka tego nie rozumie. Atakują Hip Hop ponieważ generuje on bardzo dużo pieniędzy, oni nie chcą by młody, Czarny mężczyzna miał taką ilość pieniędzy, nie chcą żeby miał dzięki temu jakąkolwiek władzę. Ponieważ Hip Hop cały czas się rozwija i staje się silniejszy, stajemy się głównym czynnikiem politycznym.
 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...