.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Tupac i media

wstęp | muzyka rap | strzelanina, proces | konflikt z Bad Boy | w krzywym zwierciadle

Wraz z upływem czasu, Tupac zdawał się być zmęczony swoim publicznym wizerunkiem: „Chciałbym zmienić swój wizerunek, pokazać, że nie jestem tylko aktorem, ale kimś więcej. To co piszą w gazetach przypomina sceny z filmów, więc muszę zadbać o to, żeby mój wizerunek był właściwy. Ludzie muszą wiedzieć, że potrafię zagrać bardzo różne role.”

Członek ekipy THUG LIFE, Rated R. zauważył: „Nękali go z obojętnie jakiego powodu. Pokazywali go w wiadomościach, jako tego złego gościa, rapera, a on tak naprawdę nie był kimś takim”. Ktoś inny powiedział: „Tupac był w wiadomościach każdego dnia. Tego rodzaju publiki nie można kupić. Na nieszczęście mówili o nim tak a nie inaczej, ale koniec końców, dzięki temu rośnie sprzedaż (płyt)”.

Shakur ubolewał nad tym, że: „wszystkie wrażliwe teksty, które napisałem pozostająniezauważone. Media nie wiedzą w ogóle, kim ja jestem. Albo nie potrafią tego zaakceptować. Nie pasuje to do negatywnych historyjek, o których lubią pisać.” „Nigdy nie ufałem telewizji odnośnie przekazywania mojego punktu widzenia. W dupie mam to, ilu białych, mediów, czarnuchów, czarnych, zazdrosnych, policjantów próbuje przyćmić mój blask. Będę błyszczał dalej.” „Jestem człowiekiem.Mam wiele twarzy. Miewam wzloty i upadki, dobre i złe momenty. (Media) pokazują tylko jedną stronę – tą wypaczoną. Gdyby pokazywali zarówno dobre jaki złe rzeczy, nie narzekałbym wcale – nawet media wyglądałyby wtedy lepiej. Ale oni nie pokazują niczego innego.”

„Prasa i media karza Ci myslec, ze czarnoskóry mężczyzna, który sięga po broń jest przestępca, że robi coś niezgodnego z prawem. Albo, ze załatwia sobie broń, żeby obrabować monopolowy czy coś takiego. (Broń) jest mi potrzebna o samoobrony i tak powinno zawsze być. Chodzi o przetrwanie.”

„Jak tylko mój teledysk zadebiutował w MTV, zostałem pobity przez policję. Wytoczyłemim pozew o 10 milionów dolarów odszkodowania. Powiedzieli, że chcą iśćna ugodę i w ogóle. Ale to nikogo nie obchodziło - nie było o tym mowy w mediach. Nie pokazywali w telewizji moich podbitych oczu i obitej głowy. Nie widziałeś tych zdjęć. Widziałeś za to, jak wychodziłem z więzienia, w kajdankach. Nie pokazywali, jak policja zbiła mnie na kwaśne jabłko. To szczera prawda”

„Wspierajcie mnie. Jeśli mnie nie rozumiesz, nie pisz o mnie. Ty robisz coś, czego ja niepotrafię, a ja robię coś, czego Ty nie potrafisz. Ja Ciebie szanuję, Ty szanuj mnie”. Jednym z takich przykładów okazania szacunku i zrozumienia była sytuacja, gdy Tupac siedział w korytarzu sądowym, słuchając walkmana – reporter przerwał mui zaczął go pytać o różne rzeczy. Shakur, mimo że nie miał ochoty, powiedział parę słów, kończąc (z uśmiechem na ustach): „Robię to, aby kamerzysta mógł zarobićna chleb”.

Tupac wypowiedział się nawet na temat treści okładek pojawiających się w magazynach, które o nim pisały: „Ta okłada VIBE - tak właśnie się czujemy - jak mafia, jak rodzina. Nie jak mafia, która dokonuje napadów z bronią w ręku, ale jak rodzina. Albo jak okładka New York Timesa - z kasą w ręku i w ogóle... Za każdym razem, kiedy czarny wychodzi z więzienia, musi robić sobie takie zdjęcia, aby odzyskać swoje człowieczeństwo, naruszone przez to, że musiał się pochylać, a strażnicy patrzyli w jego, no wiesz... Za to, że skracano im widzenia, że nie mogli przytulić swojej dziewczyny, pocałować jej. Za to, teraz trzeba sobie to odbić. Robię to dla strażników, dla tych wszystkich, którzy uważali, że jestem winny.”

Najlepszym zakończeniem tego artykułu niech będą słowa Tupaca: „Możecie oglądać jak się staczam, płaczę, kiedy do mnie strzelają, kiedy idę do wiezienia i kiedy umieram - wszystko to możecie obserwować i to właśnie zrobicie.”

 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...