.
strona główna | aktualności | forum | redakcja |  historia serwisu
..
.

ŻYCIE

Tupac i media

wstęp | muzyka rap | strzelanina, proces | konflikt z Bad Boy | w krzywym zwierciadle

Książka „Have Gun Will Travel” przedstawia sytuację Tupaca po wyjściu z więzienia następująco: „Krajowe magazyny muzyczne upubliczniały jego wojnę z Bad Boy'em i jego oskarżenia, że ludzie związani z tą wytwórnią napadli go na Wschodnim Wybrzeżu. Przedstawiając go na początku jako macho, podczas początków jego kariery, kiedy to postrzelił dwóch nie będących na służbie, białych funkcjonariuszy policji, teraz reporterzy skupiali się na tym, że Tupac obawiał się o swoje życie; zostałokradziony; stracił jądro, pozostały mu koszmary i ciągłe bóle głowy.”

Tupac skarżył się na to, co słyszał w mediach ze strony swoich dawnych kolegów: „Czarnuchy mnie opuściły, ale w telewizji mówili: ‘Jasne Pac, spoczywaj w...Znaczy się – walcz dalej.” „W więzieniu słyszałem, co mówili w radiu, wiesz, oni mają te swoje programy na dzień dobry. Flex... Obrażali tam Zachodne Wybrzeże”. “Siedząc w więzieniu myślałem, żeby rzucić rapowanie, ale wtedy Puffy i Biggie wypowiedzieli się w magazynie VIBE kłamiąc i przekręcając fakty. Chciałem zakończyć wszystko i dać sobie z tym spokój.”

Gdy konflikt przybrał już monstrualne rozmiary, na kilka dni przed tragicznymi wydarzeniami w Las Vegas, podczas wywiadu z MTV, którego udzielił w towarzystwie Snoop Dogga, rzekł: „Ta wojna między Wschodem i Zachodem została rozdmuchana przez media i niektórych ludzi, żeby można było na tym zbić kasę. Przedstawiają to tak, jakby to był jakiś dramat. Wciąż kocham MTV, ale nie patrzcie na mnie i na Biggiego, pytając: 'Dlaczego istnieje ta wielka wojna między Wschodem i Zachodem?', jeśli emitujecie takie materiały do setek krajów, tysięcy domów, których mieszkańcy nie wiedzieliby nawet, że coś takiego ma miejsce, gdyby nie wy. W takich sytuacjach informacja staje się problemem. My musimy starać się być lepszymi wzorami do naśladowania, ale wy musicie skończyć z gonieniem za sensacją. Maciewielką władzę i wielką odpowiedzialność - my też.”

Powyższa wypowiedź miałaby bardzo pozytywny i obiektywny charakter, gdyby Tupac nie popsuł jej wstawkami typu: „Oni sprzedają płyty, my sprzedajemy płyty – jeżeli to, co oni robią w ogóle można nazwać sprzedażą. My sprzedajemy wielkie ilości nagrań, oni sprzedali kilka płyt. To nie jest dla nas konkurencja”. To jest doskonały przykład na szczerość Tupaca, ale też na brak taktu. Te wstawki można nazwać chybionymi z „politycznego” punktu widzenia.

 

w krzywym zwierciadle >>>
 

.
biografia
rodzina
kariera muzyczna
z lepszej strony
Tupac i media
kalendarium
procesy sądowe
konflikty
tatuaże
śmierć
.
JEGO SŁOWAMI
.
wywiady
teksty PL
Dziennik Getta
Amerykkko!
do Czarnych
Bóg
.
O TUPACU
.
rodzina
przyjaciele
raperzy
producenci
ludzie filmu
ludzie z branży
dziennikarze
inni
.
TWÓRCZOŚĆ
.
albumy
oryginalne tracklisty
soundtracki
występy gościnne
niewydane utwory
filmy
wiersze
.
INFO
.
przetłumaczone książki
artykuły po polsku
filmy dokumentalne
teledyski
.

 1997-2013 Poznaj Tupaca - wszelkie prawa zastrzeżone!...